5 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788320034882
zdrowie, medycyna

Książka zawiera 1500 pytań wielokrotnego wyboru, o różnym stopniu trudności, z zakresu anatomii prawidłowej, podzielonych na dwie części. Pierwsza część dotyczy poszczególnych układów, druga zaś wybranych okolic typograficznych. Podział taki ma umożliwić wykorzystanie podręcznika do kontroli nowopoznanego materiału i powtórzenia całości. Na końcu podręcznika zamieszczono klucz z prawidłowymi odpowiedziami. Wszystkie pytania zostały opracowane na podstawie dwóch podręczników anatomii: &„,Anatomii człowieka&”, Adama Bochenka i Michała Reichera oraz &„,zarysu anatomii człowieka&”, Adama Krechowieckiego i Floriana Czerwińskiego. Głównymi adresatami są studenci pierwszego roku wydziałów lekarskich i lekarsko-dentystycznych akademii medycznych. Książka będzie również przydatna lekarzom przygotowującym się do LEP-u i egzaminów specjalizacyjnych, studentom wydziałów pielęgniarstwa i rehabilitacji oraz wychowania fizycznego.

książek: 2045

Kolejny sposób, na przebrnięcie przez 2 dziedziny, najbardziej rozciągające pamięć, Anatomia. Zmora każdego studenta i kandydata na uczelnie medyczne. Radzę każdemu zabrać się porządnie za Anatomię już w LO.

I jeszcze pomaga też studiowanie podręczników z Kinezyterapii, grze mamy opisany dany ruch i poszczególne mięśnie i ścięgna. Bardzo, bardzo bardzo pomocne - zapamiętywanie przez rozumienie funkcji czynnościowych aparatu ruchu człowieka.

książek: 1917

Pytania, w których więcej niż jedna odpowiedź może być poprawna, co podnosi poziom trudności. ;)

greenwildtea | 2013-07-13
Przeczytana: 17 września 2013