zdrowie, medycyna

Podręcznik w sposób kompleksowy i nowoczesny omawia wszystkie zagadnienia dotyczące ropni i przetok odbytu. W książce przedstawiono wszystkie aspekty etiologii, patogenezy, diagnostyki i leczenia ropni i przetok odbytu. Redaktorzy wydania są uznanymi w kraju autorytetami w zakresie proktologii (dr hab. med. Małgorzata Kołodziejczak) i diagnostyki ultrasonograficznej (dr hab. med. Iwona Sudoł-Szopińska). Do współpracy zaproszony został również zespół kilkunastu ekspertów. Ogromną wartość podręcznika stanowi wiedza kliniczna i praktyczna nabyta w Oddziale Proktologii Szpitala śródmiejskiego w Warszawie. Podręcznik jest ważną pozycją naukową i dydaktyczną, która powinna zainteresować nie tylko chirurgów, gastroenterologów, radiologów, ale też wszystkich lekarzy, którzy na co dzień mają do czynienia z omawianymi zagadnieniami. aDiagnostyka i leczenie ropni i przetok odbytua jest pozycją bogato ilustrowaną, zawierającą m.in. liczne zdjęcia ultrasonograficzne oraz barwne zdjęcia z operacji. W opracowaniu książki oparto się na współczesnym piśmiennictwie.Podręcznik recenzowany przez profesora dr. hab. med. Krzysztofa Bieleckiego, kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego Szpitala Klinicznego CMKP.