Wybrane zagadnienia z rehabilitacji neuropsychologicznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
zdrowie, medycyna

W ostatnich latach znacznie rozwinęły się badania nad istotą związku między mózgiem a procesami psychicznymi, czego konsekwencją są zmiany w podejściach diagnostycznych i terapeutycznych. Widoczny jest także postęp w dziedzinie rehabilitacji neuropsychologicznej. Wprowadza się nowe metody i narzędzia terapii, wykorzystujące najnowsze zdobycze elektroniki. Niniejsza książka ujmuje tę problematykę z wielu punktów widzenia. Omawiane są w niej problemy roli czynników psychospołecznych w rehabilitacji neuropsychologicznej, rehabilitacji osób z uszkodzeniami lewej i prawej półkuli mózgu, osób z zaburzeniami pamięci, z akalkulią, a także kwestia wykorzystania komputerów w rehabilitacji.

paradoksalna | 2015-05-12