Gimnastyka emocjonalna

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Gimnastyka emocjonalna, czyli antygimnastyka!Autorka zaprasza wszystkich w długą podróż przez pełne tajemnic własne ciało. Każdy może je poznać od stóp do głów poprzez pewne określone ruchy i obserwować zmiany zachodzące w poszczególnych jego częściach, usztywnionych przez całe lata i wobec tego błędnie reagujących na rozkazy płynące z mózgu. Odkryjemy inny, całościowy sposób ich postrzegania. Tę podróż w głąb własnego ciała przeprowadzimy dzięki tekstom, przedstawiającym pewien punkt widzenia, cytatom i ruchom, które można wykonywać według chęci i potrzeby. Martine Veilleux ukazuje czytelnikom możliwość zachowania pięknego i zdrowego ciała w sposób jak najbardziej naturalny, choć, przyznajmy, nie dość znany. zejdziemy bowiem z utartych ścieżek, aby podążać mało uczęszczanymi szlakami. Czasem są one trudniejsze, nie wiodą na skróty. Będą wymagały sporej dawki odwagi i cierpliwości. Należy pamiętać, że celem antygimnastyki nie jest leczenie. Chodzi o poznanie samych siebie, o zaobserwowanie, jak działają nasze mięśnie od chwili narodzin.Nie mamy żadnego wpływu na wydarzenia zewnętrzne, w naszej mocy jest jedynie reakcja na te wydarzenia. Sposób, w jaki wykorzystujemy własne ciało, wpływa na naszą wewnętrzną postawę. Umożliwiając ciału wyzwolenie się z więzów fizycznych, psychicznych i emocjonalnych, w jakie zaplątało nas dotychczasowe życie, przejmujemy je we władanie i przestajemy być ofiarami tego, co zdarza się wokół nas. Stajemy się gospodarzami własnego domu. od autorki

Olga Fiszgala | 2016-01-04
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać