Szalupy z "Glen Carrig"

The Boats of the 'Glen Carrig'
groza, morze
horror
Cthulhu

Ta mrożąca krew w żyłach historia jest relacją Johna Winterstrawa. Był on jednym z rozbitków ze statku „Glen Carrig“, którzy musieli nie tylko stanąć oko w oko z Nieznanym, ale i stoczyć niejedną walkę z morskimi stworami przy użyciu karkołomnych forteli.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: internet

Meowth | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Nie jest to książka, która zbudziła we mnie prawdziwe przerażenie ale nie mogę odmówić autorowi umiejętności budowania nastroju osaczenia i zagrożenia ze strony przedziwnych, odrażających i niebezpiecznych stworzeń, jak również pomysłowości w obmyślaniu obcego, nieznanego świata, jakim jest wyspa, na którą los i fale rzuciły pasażerów szalup z rozbitego statku. Na plus także bardzo dobrze oddane realia rozmaitych czynności żeglarskich - tu plon przyniosło osobiste doświadczenie autora. I dobre tempo fabuły, pomimo iż opartej prawie wyłącznie na opisach.
Poza tym: jedna z najlepszych chyba okładek w serii Biblioteki Grozy C&T, można się nieźle zapatrzyć.

Dominik | 2017-06-13

Nie jest to literatura od której zjeży się nam włos na głowie, ale świetnie opowiedziana historia i budowanie napięcia sprawia, ze czyta się ją jednym tchem. Sama historia przypomina trochę "Przygody Sindbada Żeglarza", ale w żaden sposób jej to nie ujmuje. Wręcz odwrotnie. Wykorzystuje już dobrze sprawdzony schemat, wzbogacając go o nowe wątki co czyni ją opowieścią ciekawą i na tyle oryginalną by chciało się do niej wracać. A to jest chyba najważniejsze.

Paweł Flisiński | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017