Kiedy dziecko choruje

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Kiedy dziecko choruje, rodzice często czują się zaniepokojeni i bezradni. Czy dolegliwość, która dotknęła ich córkę lub syna, jest objawem lekkiej choroby czy poważnego schorzeniaa Kiedy należy iść z dzieckiem do lekarza, a kiedy można zastosować domowe sposoby, by dziecko lepiej się poczułoa W sytuacjach wątpliwych i w przypadku ciężkiej choroby konieczne jest oczywiście rozpoznanie i leczenie przez lekarza. Jednak wielu zdarzającym się nagminnie dolegliwościom, takim jak ból głowy, nudności, drobne skaleczenia, można zaradzić samemu. Książka dostarcza porad i wskazówek w tym zakresie. zebrano w niej informacje na temat leczenia farmakologicznego, które zastosuje pediatra, i skutecznych naturalnych sposobów, którymi można wesprzeć zaleconą przez niego terapię lub łagodzić niewymagające interwencji lekarza dolegliwości. Choruje nie tylko ciało dziecka, jego psychika także jest narażona na różne obciążenia, które mogą być przyczyną rozmaitych zaburzeń i dolegliwości. z książki rodzice dowiedzą się, jak sobie radzić z lękami dręczącymi dziecko, co robić gdy cierpi ono na zaburzenia mowy lub ma nadwagę. zamieszczono tu także porady na temat właściwego sposobu odżywiania się, odpowiedniej pielęgnacji, aktywności fizycznej oraz informacje dotyczące szczepień, które zapewnią dziecku sprawność i zdrowie. Klasyczne choroby wieku dziecięcego Inne schorzenia i dolegliwości Postępowanie w czasie choroby Pomoc w nagłych wypadkach zaburzenia psychiczne Właściwe odżywianie i zdrowy tryb życia

meggy25 xxx | 2012-04-22
Na półkach