Filozofia w medycynie

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320030005
zdrowie, medycyna

Autor jest lekarzem, pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w dziedzinie chorób wewnętrznych. Obok prac naukowych, w wolnych chwilach zajmuje się aspektami ogólnymi medycyny. W pismach ogólnych stara się umacniać pogląd i działania, które określa mianem hoministycznej filozofii i kultury w medycynie, która widzi, że sale szpitalne i pracownie kliniczne pełne są dramatów, cierpień, ale i nadziei. Są pełne filozofii spraw ludzkich, nauki, pracy i poświęcenia lekarzy oraz zaufania i nadziei pacjentów. Ten hoministyczny kierunek w postawie medyków jest bezpośrednią drogą do zjednoczenia spraw medycyny z najlepiej pojętym i praktycznym dobrem indywidualnego chorego i społeczeństwa. Potrzeba wyrażenia takiej postawy i przekonań, poddanie ich osądowi innych, było motywem napisania Filozofii w medycynie.

Enzymopatia | 2016-03-07
Paula_books | 2013-04-25