Jesień życia? Wiosna możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Wielebny

Jesień życia otwiera przed nami możliwości, jakich wiosna życia zaoferować nam nie mogła. Jolanta Kwaśniewska Taki przewodnik jest bardzo potrzebny, bo nasze społeczeństwo bardzo się starzeje i cała rzesza ludzi po sześćdziesiątce, a niebawem i po dziewięćdziesiątce potrzebuje praktycznego wsparcia, zachęty do pokonywania własnej gnuśności i chorób, które w podeszłym wieku na nas...

Jolanta Kwaśniewska

Taki przewodnik jest bardzo potrzebny, bo nasze społeczeństwo bardzo się starzeje i cała rzesza ludzi po sześćdziesiątce, a niebawem i po dziewięćdziesiątce potrzebuje praktycznego wsparcia, zachęty do pokonywania własnej gnuśności i chorób, które w podeszłym wieku na nas czyhają.

Krystyna Mazurówna

Praktyczny przewodnik dla seniorów, ich rodzin, opiekunów oraz dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek środowiskowych i społeczników napisany przez ekspertów!

Dzięki tej książce czytelnik pozna możliwości, jakimi dysponują seniorzy, aby czerpać satysfakcję z życia. Dowie się także, jak praca z emocjami, aktywność fizyczna, intelektualna oraz artystyczna i dostrzeganie wartości wiedzy płynącej z doświadczenia w okresie późnej dorosłości pozwalają wieść satysfakcjonujące życie.

Autorki przedstawią zmiany zachodzące w organizmie seniora i to, jak wpływają one na jego ciało i emocje. Pokażą formy aktywności fizycznej, duchowej i społecznej, sprzyjające osiąganiu zadowolenia z życia. Dzięki ich eksperckiej wiedzy czytelnik dowie się o tym, jak w praktyce przezwyciężać trudności, które w codziennym życiu napotykają seniorzy.

Autorki podręcznika profesjonalnie prowadzą czytelników przez sprawy codzienne i ważne nie tylko dla seniorów, ale także dla tych, którzy się nimi opiekują, wspierają i kiedyś sami się nimi staną.

Polecam tę książkę wszystkim, bo wszyscy kiedyś wejdziemy w jesień życia, która oby stała się wiosną możliwości.

Monika Kamieńska

dyrektor Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

Przewodnik zachęca do zdobywania wiedzy, do aktywności, do refleksji nad tematami, które ukazują skalę wyzwań i możliwości, przed jakimi staje senior. Polecam starszym, by stale cieszyli się życiem, młodszym, by ze zrozumieniem i z radością mogli towarzyszyć osobom w późnej dorosłości.

Beata Bugajska

Uniwersytet Szczeciński, wiceprzewodnicząca szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego

Publikacja objęta patronatem: Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego i Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”

źródło opisu: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl