NAD MORZEM BRETANJI

Tłumaczenie: J. G.
Cykl: DLA WSZYSTKICH (tom 118)
Wydawnictwo: Nakład Księgarni Św. Wojciecha
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
morze, kuter, rybacy,
Gosia

"Yves miał niespełna 10 lat z chwilą śmierci ojca. Był bardzo silny, jak na swój wiek. Miał twarz otwartą i rozumną, niebieskie marzące oczy, lecz jego czoło zdradzało uporczywość, właściwą ludziom nadbrzeża bretońskiego. Bolesny ten wypadek wywarł głęboki wpływ na charakter dziecka. On, który poprzedniego dnia był jeszcze beztroski i swawolny, przyrzekł sobie zastąpić ojca wobec młodszych...

Bolesny ten wypadek wywarł głęboki wpływ na charakter dziecka. On, który poprzedniego dnia był jeszcze beztroski i swawolny, przyrzekł sobie zastąpić ojca wobec młodszych sióstr i matki, a punktem jego ambicji było zarabiać wkrótce własną pracą na potrzeby materjalne swojej rodziny."

źródło opisu: Nakład Księgarni św. Wojciecha

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gosia | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 lutego 2017

Piękna opowieść o chłopcu, który po śmierci ojca postanawia zająć się swoją rodziną, pomóc mamie w opiece nad młodszymi siostrami, pracach w domu a po zakończeniu szkoły pomóc finansowo. Historia młodego Yves'a uczy nas, że mimo przeciwności losu musimy cały czas iść do przodu.

Na półkach