TYBET. KRAJ NA DACHU ŚWIATA.

Wydawnictwo: Świat Książki
Romek

Tybet, zwany również Krajem Na Dachu Świata, jest często utożsamiany z legendarną krainą, zawieszoną pomiędzy światem bogów a światem ludzi, Shangri-la. Przez wieki był najbardziej odosobnionym i najtrudniej dostępnym rejonem świata, a i dziś nie jest do końca poznany. Kojarzony z najwyższymi górami, wiecznym śniegiem i Yeti, z wiarą buddyjską, świątyniami i klasztorami jest również ojczyzną żyjącego na wygnaniu XIV Dalajlamy, który walczy o prawa Tybetańczyków i wolność dla swojego kraju.

źródło opisu: Świat Książki 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie