TYBET. KRAJ NA DACHU ŚWIATA.

Wydawnictwo: Świat Książki
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Romek

Tybet, zwany również Krajem Na Dachu Świata, jest często utożsamiany z legendarną krainą, zawieszoną pomiędzy światem bogów a światem ludzi, Shangri-la. Przez wieki był najbardziej odosobnionym i najtrudniej dostępnym rejonem świata, a i dziś nie jest do końca poznany. Kojarzony z najwyższymi górami, wiecznym śniegiem i Yeti, z wiarą buddyjską, świątyniami i klasztorami jest również ojczyzną żyjącego na wygnaniu XIV Dalajlamy, który walczy o prawa Tybetańczyków i wolność dla swojego kraju.

źródło opisu: Świat Książki 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tomasz Żylewicz | 2017-12-17

Bardzo dobrze wydany album o Tybecie.
Przyznam, że liczyłem no to, że będzie większe odniesienie do polityki i zajęcia Tybetu przez Chiny...skupiono się natomiast na geografii, kulturze, ludziach i obyczajach. Wyszło wg mnie dobrze.
Ocena taka a nie inna, ponieważ tematy potraktowano dosyć pobieżnie, piękne wydanie, papier, zdjęcia...jednak dosyć uboga treść. No ale albumy już tak mają, zwłaszcza tego wydawnictwa.
Miło mieć taki album w domu.