Płeć serca. Choroby serca u kobiet

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320032806
zdrowie, medycyna

Serce kobiety i mężczyzny pracuje inaczej, co nie wydaje się takie oczywiste. Różnice wynikają przede wszystkim z odmienności w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Autorka (we współpracy ze znanym specjalistą w dziedzinie kardiologii prof. Antonim Dziatkowiakiem) omawia działanie układu krążenia i ryzyko wystąpienia różnych chorób u kobiet. Szczegółowo wyjaśnia, jak kobiety powinny dbać o swoje serce, aby zapobiec najczęstszym schorzeniom. Podaje również wskazówki dla kobiet w ciąży i zalecenia dotyczące odpowiedniej diety w różnych okresach życia.