Oto człowiek

Wydawnictwo: Znak
religia
Ursa

Najczęściej szukamy wielkich olśnień, odkrywczych znaczeń tekstów Ewangelii, jakichś wywracających życie przemian, a tu celem jest to, by po prostu iść. Podążać drogą, którą szedł Jezus, i mijać zakątki, ulice, patrzeć na ludzi. Podążać krok w krok za Nim, obok Niego, z Nim. Tak po prostu. Bo w tej drodze może być ukryta łaska dla nas. A w życiu chodzi właśnie o to, „by łaska siadła”. Adam Szustak OP

Ten album to niezwykła podróż jednego z najpopularniejszych rekolekcjonistów, ojca Adama Szustaka OP. Wyruszył on z ekipą portalu Stacja7.pl do Jerozolimy, by odbyć tam drogę, którą przemierzył Jezus. Celem tej wspólnej podróży jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: KIM JEST CZŁOWIEK?

Publikacja zawiera przepiękne zdjęcia z wyprawy do Ziemi Świętej.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

Przemysław Garczyński :: 3telnik.pl » Potrójna przyjemność z czytania

* * * * * * * * * *

W czasach, gdy jeszcze posiadałem telewizor i korzystałem z niego, co roku w Wielki Piątek wieczorem oglądałem transmisję drogi krzyżowej, odprawianej przez Papieża w Koloseum. Co mnie najbardziej ujmowało to nie symbolika miejsca i daty, ale fakt, że Ojciec Święty zamiast standardowych, w pewnym sensie „oklepanych” stacji drogi krzyżowej co roku proponował zupełnie inne, oryginalne. Z tym samym pomysłem wychodzi właśnie ku czytelnikom o. Adam Szustak OP – kaznodzieja, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba.

„Oto Człowiek” to zapis rozważań drogi krzyżowej, składającej się z czternastu zupełnie odmiennych stacji, bądź też – jak to o. Szustak ma w zwyczaju – zinterpretowanych w zgoła odmienny sposób od tego, który znamy. To lektura do samotnych rozważań, ale tez doskonały pomysł na rekolekcje tematyczne.

Zupełnie nowa, „świeża” perspektywa narzucona nam przez dominikanina sprawia, że...

Lenkaite | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017