Arcymag, część 1

Wydawnictwo: Fabryka Słów

ARCYNOWINA! To polski debiut rosyjskiego fantasty. ARCYPRAWDA NR 1. Nic tak nie ożywia jak zmartwychwstanie. ARCYPRAWDA NR 2. Świat zwariował. W starożytnym Sumerze, w czasach arcymaga, pozycję niewiast widziano gdzieś między meblami a zwierzętami domowymi. Zmartwychwstając w wieku XXI, mag Kreol nie ma wyjścia. Musi zaufać wyzwolonej kobiecie, policjantce, która magię kojarzy - o zgrozo -...

ARCYNOWINA! To polski debiut rosyjskiego fantasty.
ARCYPRAWDA NR 1. Nic tak nie ożywia jak zmartwychwstanie.
ARCYPRAWDA NR 2. Świat zwariował. W starożytnym Sumerze, w czasach arcymaga, pozycję niewiast widziano gdzieś między meblami a zwierzętami domowymi. Zmartwychwstając w wieku XXI, mag Kreol nie ma wyjścia. Musi zaufać wyzwolonej kobiecie, policjantce, która magię kojarzy - o zgrozo - wyłącznie z Copperfieldem.
Czytajcie Księgę, prawdę Wam powie o ważniaku z Babilonu, który umarł aby żyć. O magu potężnym, co przechytrzył demony, a nie przewidział plagi odkryć archeologicznych. Wygrzebany jako zabytek, starszy od Sfinksa, w dzisiejszym San Francisco czuje się jak nowonarodzony. I przejawia typowo współczesne słabości: do gromowładnych amuletów, samobieżnych rydwanów i pięknych "niewolnic".
Czytajcie Księgę, oświeci Was. Oprowadzi po o światach równoległych, zaprosi do piekieł, uchyli okna na mnogość kosmosów. Zajrzyjcie pod podszewkę rzeczywistości.
ARCYWARTO.

filozof | 2017-01-02

Nie znamy mi autor,stworzył chyba.Najzabawniejsze i najlepsze fantasty,jakie przeczytałem ostatnio.
A książkę czyta się szybko,bo jest to zabawna historia.
Jakich mi brakowało,bo jak we współczesnym San Francisco ma się odnaleźć mag z Sumeru ?

W jak sposób pomoże,mu dzielna policjantka chińskiego pochodzenia.

Książka jest pełna magii,zabawnych powiedzonek.Choćby zdziwienie przybyszy,z przeszłości.Dlaczego,w teleturniejach nie bije się ludzi.Za zła odpowiedź,zresztą takich smaczków będzie o wiele więcej.

Arcymag,to świetna rozrywka.Spędzone w towarzystwie:policjantki,maga i magii Sumeru.

iza161 | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam w PDF
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Fajna,lekka i przyjemna
Milo spedzilam czas.
Postacie bardzo fajni i wyrazisci -wiec co wiecej chciec?
Humoru ? A no byl...
Ciekawych ialogow-tez byly
Dlugich opisow?- nieeee bylo :)

jovvi | 2018-11-09

Doskonałe połączenie przygody i komedii. Atmosfera tej opowieści sprawia, że choć opisywane zdarzenia są mroczne lub absurdalne czytelnik odbiera je jako ciekawą przygodę. Nie mam pojęcia jak inaczej ująć to wrażenie...
Obiektywnie rzecz biorąc, książka jest o niczym: jakiś mag z przeszłości spotyka laske z teraźniejszości, są jakieś czary i takie tam pierdoły. W sumie co w tym interesującego? I właśnie o to chodzi:) Przeczytajcie, nie zawiedziecie się!

Hersus | 2013-11-06

Wielu z was przypomina sobie pewnie taki film „Goście, goście” z Jeanem Reno. Wyobraźcie sobie sytuację, że do naszych czasów trafia nie rycerz a potężny mag a jego pomocnikiem nie jest jakiś marny giermek a najprawdziwszy dżin. I tu zaczyna się dopiero zabawa przez pięć tysiącleci świat się zmienił i nie jest łatwo po takim czasie zaaklimatyzować się w świecie, w którym kobiety są strażnikami (policjantkami) a każdy w domu ma lustro i kilkanaście szklanek z niegdyś drogocennego szkła. O tym właśnie opowiada książka Aleksandra Rudazowa pt. „Arcymag”. Pewnie nazwiska w ogóle nie kojarzycie i nie dziwię wam jest to, bowiem jak na razie jego pierwsza i zarazem ostatnia książką, chociaż po przeczytaniu jej chętnie zapoznałbym się z dalszymi losami. Czas jednak zobaczyć, co czeka nas w pierwszej części.

Prócz oczywiście starego sumeryjskiego maga Kreola, który by uciec przed złożoną niegdyś obietnicą postanawia się zabić (po pięciu tysiącleciach zmartwychwstaje) znajdziemy tu również...

jeux | 2011-09-20

Pomysł na powieść ciekawy, ale wykonanie... Raczej nieprzemyślane. Humoru nie brakuje, chociaż w większości przypadków jest to raczej głupawy dowcip, który niekoniecznie śmieszy. Raczej żenuje.
Lekka książka na naprawdę nudne wieczory. Nic więcej.

Kaga | 2013-07-08
Przeczytana: 05 lipca 2013

Szczerze - to wolę żeńską część wschodnio-brzmiących nazwisk piszących fantastykę. Przynajmniej jest wesoło, z jajem i stylem. Tu... tu się trochę rozczarowałam. brakowało mi lekkości Gromyko choćby i jej pomysłowości. Brakowało mi tej cudownej wymiany zdań, na każdej stronie sprawiającej, ze czytelnik pieje ze śmiechu. Tu było... nijak. Kilka razy się uśmiechnęłam, ale tak - nie oszukujmy się, specjalnie wysokich lotów to nie jest pozycja. Może i faktycznie, pomysł niezły, ale....

...ale niesmak zostaje.

Mao | 2016-06-10

Gdyby istniała taka ocena, byłoby 6.5 z mojej strony, bo lektura jest ewidentnie ponadprzeciętna, ale nazywanie jej bardzo dobrą to ciut za wysoko. Książka zalicza się to lekkich, raczej infantylnych (nie znam biografii autora, lecz na podstawie tekstu wnioskuję, że jest bardzo młody), co widać po luzackich dialogach, kreacji bohaterów (wszyscy zachowują się, jakby najstarsi z nich mieli 20 lat), postępie fabularnym i przede wszystkim ogólnikowych opisach. Powieść bardzo kojarzyła mi się z serialem animowanym "Beetlejuice", bo mniej więcej takie elementy dostarcza nam książka: młoda, zakręcona bohaterka, jej przyjaciel o paranormalnych zdolnościach, zaświaty i szeregi istot nadprzyrodzonych, w tym pupil (dżin) wprowadzający komizm oraz denerwujący bohaterów, jak to wiele razy widzieliśmy np. u Disneya. Książkę czyta się błyskawicznie, bo nie jest wymagająca, lecz to można akurat zaliczyć do zalet, gdyż przy "Arcymagu" naprawdę można się odprężyć. Najlepiej sięgać po tekst po...

mckaczan84 | 2011-12-20
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Taka dość lekka książka, dla zabicia czasu...
Mało złożony świat, kilka błędów w fabule, dość sztuczni bohaterowie, a jednak książka daje się przeczytać i nawet zaprasza do drugiego tomu.

Klucznik | 2015-12-14
Przeczytana: 2014 rok

Ja to ja. Więc po książke opartą na Lovecrafcie sięgnąć musiałem. I jest po prostu świetna. Cudny humor rozbawia do łez. Polecam!

książek: 1901
Efemeryda | 2018-02-25
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 lutego 2018

Przyjemna, lekka w wymowie lektura, czytana z uśmiechem na twarzy. Rozrywka prosta i niewymagająca, doskonała na chandrę.