Arcymag. Część pierwsza

Okładka książki Arcymag. Część pierwsza Aleksander Rudazow
Okładka książki Arcymag. Część pierwsza
Aleksander Rudazow Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Arcymag (tom 1) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
Arcymag (tom 1)
Obca Krew
Архимаг
Fabryka Słów
2008-02-25
2008-02-25
Agnieszka Chodkowska-Gyurics
AleksanderRudazow Rudazow Arcymag Magia FabrykaSlow Fabryka

Wspaniałe połączenie komedii-absurdu z fantastyką.
Arcymag Kreol pochodzący ze starożytnego Sumeru, aby uwolnić się od niechcianego kontraktu, wprowadził w sen swoje ciało na 5 tysięcy lat. Nie zrobił tego jednak samotnie, wprowadził w sen również swego sługę - małego i prawie bezużytecznego dżina Hubaksisa. Parę dni jednak przed wielkim obudzeniem - jego ciało zostaje odkopane przez archeologów. Podczas przyzwania swoich magicznych artefaktów, niechcący zostaje przyzwana również pani policjant - Chinka Vanessa Lee. Cała książka jest opisem perypetii owej trójki + paru dodatkowych demonów. Próby odnalezienia się w dzisiejszych czasach po 5ciu tysiącach lat w mieście San Francisco nie będą łatwe.
Zarówno tom pierwszy jak i drugi przypadły mi bardzo do gustu. Uwielbiam takie lekkie absurdalne komedie. Polecam serdecznie :)

Wspaniałe połączenie komedii-absurdu z fantastyką.

Zabawna, lekka. Polecam dla nastolatków.

Zabawna, lekka. Polecam dla nastolatków.

Ciężko mi coś napisać o tej książce bo mam sprzeczne odczucia. Z jednej strony prosty język, lekko infantylna, jakby skierowana do nastoletniego odbiorcy. Klimat i styl nieodmiennie kojarzy mi się z cyklem "Wiktoria Biankowska" K.Bereniki Miszczuk. Ale z drugiej strony czyta się szybko a główny bohater czyli mag Kreol wzbudza sympatię. Historia wciąga na tyle, że książkę ciężko odłożyć. Czyli lekka rozrywka na przyzwoitym poziomie.

Największym plusem tej książki są fajnie wykreowane postacie, szczególnie postać tytułowa. Niestety fabuła rozwijała się dosyć nudno, bez punktu zaczepienia, który powodowałby zaciekawienie i chęć dalszego czytania

Doskonałe połączenie przygody i komedii. Atmosfera tej opowieści sprawia, że choć opisywane zdarzenia są mroczne lub absurdalne czytelnik odbiera je jako ciekawą przygodę. Nie mam pojęcia jak inaczej ująć to wrażenie...
Obiektywnie rzecz biorąc, książka jest o niczym: jakiś mag z przeszłości spotyka laske z teraźniejszości, są jakieś czary i takie tam pierdoły. W sumie co w tym interesującego? I właśnie o to chodzi:) Przeczytajcie, nie zawiedziecie się!

Fajna,lekka i przyjemna
Milo spedzilam czas.
Postacie bardzo fajni i wyrazisci -wiec co wiecej chciec?
Humoru ? A no byl...
Ciekawych ialogow-tez byly
Dlugich opisow?- nieeee bylo :)

Fajna,lekka i przyjemna
Milo spedzilam czas.
Postacie bardzo fajni i wyrazisci -wiec co wiecej chciec?
Humoru ? A no byl...
Ciekawych ialogow-tez byly
Dlugich opisow?- nieeee bylo :)

Przyjemna, lekka w wymowie lektura, czytana z uśmiechem na twarzy. Rozrywka prosta i niewymagająca, doskonała na chandrę.

Miła i lekka lektura :-)

Miła i lekka lektura :-)

Arcymistrzostwo! :)

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ / 10

Dynamiczna, zabawna, zaskakująca. Nie da się nie pokochać dwójki głównych bohaterów i ich przygód. Polecam I i II tom, wciągnięte na raz! :)

Arcymistrzostwo! :)

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ / 10

Paranormalna młodzieżówka z ukłonami w stronę Lovecrafta.

Paranormalna młodzieżówka z ukłonami w stronę Lovecrafta.

• 2011
  • Fabryka Słów