Światełko w tunelu

Cykl: Polowanie na Pliszkę (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
giovanna

Spotkali się w miejscu, gdzie przedpokój stykał się z pokojem lub − innymi słowy − na linii oddzielającej pokój od przedpokoju, i wiedzieli, że tylko od nich zależy, którą wersję wybiorą. Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego...

Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego opieką przed ich ostatnim rozstaniem.

Okazuje się jednak, że ciało znalezione w domu Pliszki po pożarze należy do kogoś innego. Gdzie zatem podziała się Kornelia i dlaczego nie daje znaku życia? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy komisarz dowiaduje się, że jego koledzy stawiają Kornelii absurdalne – jego zdaniem – zarzuty. Mężczyzna rzuca na szalę całą swoją zawodową przyszłość, żeby udowodnić, że podejrzewana przez policję kobieta jest niewinna. Jednak żeby to zrobić, trzeba ją najpierw odnaleźć. Rozpoczyna się polowanie na Pliszkę.

Książka, która od pierwszego zdania chwyta Czytelnika w pułapkę. Hanna Greń udowadnia, że w gatunku kryminału obyczajowego staje się mistrzynią. Jest tu wszystko, co być powinno – pomysł, napięcie, klarowna konstrukcja, pełni sprzeczności bohaterowie, intryga oraz to, co Czytelnicy lubią najbardziej − miłość. Uwaga! Od Światełka w tunelu nie można się oderwać! Serdecznie polecam.
Agnieszka Lis

Nasączona zwrotami akcji kontynuacja losów Kornelii Pliszki zachwyca nieprzewidywalnością zdarzeń i głębią uczuć. Smakowity torcik kryminalno-obyczajowy, z intuicją w roli wisienki. Przeczytajcie koniecznie!
Aneta Kwaśniewska, ksiazkiweterze.pl

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=635

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=635

Gala | 2018-05-13
Przeczytana: 10 maja 2018

Kontynuacja losów Korneli Pliszki wypadła dużo słabiej niż się spodziewałam i przyniosła lekkie rozczarowanie. Zbyt szybko cała historia została pozbawiona tajemniczości i stała się bardzo przewidywalna. Wspominałam już w przypadku pierwszej części, że nie jest to kryminał i dziwi mnie fakt przypisania tej serii do tego gatunku. O ile w „ Jak kamień w wodę „ można było jeszcze przymknąć oko, to „ Światełko w tunelu „ jest zwykłą powieścią obyczajową, bo kryminału jest tu tyle, co kot napłakał ( może być w wykonaniu sympatycznego kociaka o imieniu Plamka), jedynie postacie głównych bohaterów stały się wspólnym mianownikiem i w jakiś sposób połączyły tę historię.
Hanna Greń silnie rozbudowała warstwę obyczajową, gdzie na pierwszy plan wysunęły się rozterki emocjonalne Gerarda i Kornelii. Wątek kryminalny został w zasadzie rozwiązany w pierwszej części, a Kornelia zyskuje status podejrzanej zamiast ofiary, mocno naciągane i niepotrzebne.
Zapewne tak naprawdę wystarczyłoby autorka...

Wioleta Sadowska | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

"W końcu kobieta nie powinna od razu odkrywać wszystkich kart. To byłoby danie plamy. Albo plamki".

Po zupełnie nieprzewidywalnym zakończeniu książki "Jak kamień w wodę", byłam przekonana, że w fabule kolejnej części, pojawi się światełko w tunelu, które przyniesie wyczekiwaną nadzieję. Drugi tom losów Pliszki dosłownie "połknęłam" w dwie godziny. Mój apetyt czytelniczy w tym przypadku był zwyczajnie nienasycony.

Hanna Greń to ekonomistka z wykształcenia, a "kryminalistka" z wyboru. Autorka jest magistrem ekonomii i właścicielem biura rachunkowego w stanie spoczynku. Mieszka na stałe w Bielsku-Białej. Jej dorobek pisarski to "Cień Sprzedawcy Snów", "Cynamonowe dziewczyny", "I choćbym szedł doliną ciemną" oraz opowiadania.

Gerard zatraca się w rozpaczy po stracie Kornelii. Niespodziewanie jednak, w jego życiu pojawia się nieoczekiwany zwrot akcji w postaci odkrycia, że znalezione w domu zwłoki należą do innej kobiety. Bohater cieszy się z tego faktu, ale jednocześnie zastanawia...

boziaczek | 2017-09-03

Druga część przygód Kornelii Pliszki i Gerarda Skrzyńskiego to książka, która jest trochę gorsza od części pierwszej. Może dlatego, że jest w niej dużo mniej humoru do jakiego autorka zdążyła nas już przyzwyczaić; sama postać Kornelii drażni, szczególnie ciągłym brakiem zaufania do Gerarda.
Poza tym tym czyta się naprawdę dobrze. Wszystko tu jest poukładane, a akcja "Światełka w tunelu" nie pozwala odłożyć powieści ani na chwilę. Hanna Greń ma fantastycznie lekkie pióro, a jej książki można czytać w ciemno.
Polecam!

Po świetnej pierwszej części z niecierpliwością czekałam część drugą.
Niestety autorka zafundowała mi kubeł zimnej wody na głowę, bo to o czym jest ta powieść nie ma nic wspólnego z sensacją. To dobra obyczajowa powieść z wątkiem miłosnym , ale sensacji nie ma tu żadnej.
Wszystko to co jest w tej książce, można by zmieścić w kilku dodatkowych rozdziałach poprzedniej części i może byłoby ciekawiej.
A tak mamy na początek poszukiwanie Pliszki przez policję ale bez rezultatów i rozpacz Geralda po jej rzekomej śmierci, bo nikt go nie poinformował czyje ciało zostało odnalezione w spalonym domu.
W drugiej części dowiadujemy się dlaczego Kornelia uciekła i jak świetnie, mimo braku pieniędzy daje sobie radę w pensjonacie, gdzie chodzi na grzyby a nawet próbując zapomnieć o Gerardzie nawiązuje flirt.
I wreszcie trzecia część gdy skruszona Kornelia powraca jak gdyby nigdy nic do kochanka, zostaje zatrzymana przez policję i musi się tłumaczyć z tego co nie zrobiła.
W sumie nic tu się...

Biblioteczka Rudej | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

Chyba będę w mniejszości,ale zanim się wciągnęłam w losy Kornelii to kurczę książka wzięła się i skończyła. Chyba ciut gorsza cześć niż pierwsza,ale przecież nie zawsze musi być kawior i jak dla mnie to za mała zawartość kryminału w kryminale. Powieść obyczajowa to i owszem,ale ja byłam nastawiona na coś innego.

Tulipce | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 września 2017

Brak słów. Ależ ta książka jest słaba. Słaba, płytka i głupia.
Jeszcze gorsza niż pierwsza część a myślałam, że to niemożliwe.

Główna bohaterka powiedziała jedno zdanie, które opisuje tą książkę: "Co to w końcu jest, kryminał czy melodramat?"

Tyle w temacie szkoda nawet wysilać się wystawiając opinie.
Nuda. Dno. I wodorosty!

ejwa1960 | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się doczekać kiedy ukaże się druga część o Pani Pliszce. A na dodatek kiedy ukazały się pozytywne oceny tej książki jak tylko zakupiłam książkę od razu wzięłam się zaczytanie.
No i tu nastąpiło wielkie rozczarowanie.Książka została podzielona na trzy części.
W pierwsza część to niby poszukiwania Korneli,polegało na tym,że zbierali się na odprawie podyskutowali,zakończyli i poszli do domu i tak przez kilkadziesiąt kartek.
Druga część to o Pliszce,jak miło sobie spędza czas w gospodarstwie agroturystycznym.
Może ta część miała jakiś związek z całą książką ,ale ja go nie znalazłam.
Moim zdaniem wystarczyło przeczytać trzecią i ostatnią część książki.

Beti | 2017-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Kochani,od razu Was ostrzegam,jeśli macie zamiar czytać te książkę ,absolutnie nic sobie nie planujcie.A dlaczego? Ponieważ ,można spóźnić się do pracy,ewentualnie zapomnieć o ugotowaniu obiadu ;-) .
Pani Hanna tak pociągnęła kontynuację pierwszej części ,że ta wydaje się jeszcze lepsza niż poprzednia.
Jak zwykle świetnie zaczęte i zakończone wątki,a poza tym cały czas coś się dzieje ,że czytając zapomina się o całym świecie.
Jedyne co to aż Ci zakochani...No ale ...nie ,nie szczegółów nie zdradzę,a książkę z czystym serduchem POLECAM!!!
I na pewno ani przez chwile nie będziecie się nudzić ;-) .
A historia z plecakiem i książkami ,zabawna,kto czytał wie o co chodzi ;-) .

zeberka363 | 2018-05-03
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2018

Po bardzo przyjemnej pierwszej części spotkał mnie mocny zawód.
Książka ta nie ma praktycznie nic wspólnego z kryminałem-no może kilka stron.
Ogólnie opisałabym ją jako obyczajową.Takie pomieszanie z poplątaniem.Słabe...

Ta część zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Czyta się szybko, a fabuła jest wciągająca. Ogólnie podobało mi się i książkę oceniam jako dobrą, polecam.

Moja ocena; 6/10