Zaszyj oczy wilkom

Okładka książki Zaszyj oczy wilkom Marta Krajewska
Okładka książki Zaszyj oczy wilkom
Marta Krajewska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Wilcza dolina (tom 2) fantasy, science fiction
Wilcza dolina (tom 2)
Genius Creations
2017-09-30
2017-09-30
Inne

Czyta się znacznie przyjemniej niż pierwszy tom. Widać, że Autorka się rozkręca i nabiera doświadczenia. Opowieść roi się nieco bardziej krwawa, mniej dziecinna, bohaterowie mają nieco głębszy rys psychologiczny. Bardzo zgranie wyciszono kiepski wątek romantyczny głównej bohaterki. Z przyjemnością sięgnę po 3 tom.

2079

W tym tomie zakochałam się w Leszym, choć pojawia się sporadycznie.
Dobre, słowiańskie fantasy dla młodzieży.
Okładka i tytuł - do bani.

W tym tomie zakochałam się w Leszym, choć pojawia się sporadycznie.
Dobre, słowiańskie fantasy dla młodzieży.
Okładka i tytuł - do bani.

Kontynuacja Sagi o Wilczej Dolinie zdecydowanie trzyma poziom pierwszego tomu.

I ogólnie rzecz biorąc nie wiem co mógłbym tu dodać więcej. Moją szczerą opinię wyraziłem już przy "Idź i czekaj mrozów", a jako iż "Zaszyj Oczy Wilkom" jest jej bezpośrednią kontynuacją, to nic więcej do dodania nie mam.
Naprawdę świetna saga, która mocno mnie zaskakuje na każdym kroku, niesamowicie wciągający świat w słowiańskich klimatach, który kocham.

Gorąco polecam i nie mogę się doczekać, aby sięgnąć po tom 3 tej cudnej powieści.

Kontynuacja Sagi o Wilczej Dolinie zdecydowanie trzyma poziom pierwszego tomu.

Naprawdę świetna saga, która mocno mnie zaskakuje na każdym kroku,...

Zapraszam na rozmowę z Martą Krajewską (bez spoilerów) :)

Zapraszam na rozmowę z Martą Krajewską (bez spoilerów) :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

W tej części zdecydowanie więcej się działo. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Venda stała się bardziej wyrazista, Wilkor idealny jak zawsze 🙂 Kocham tą serię i wiem że zostanie ze mną na długo.

Drugi tom Wilczej Doliny wciąga jeszcze bardziej niż pierwsza książka z tej serii. Udane wprowadzenie nowych bohaterów, intrygujące wydarzenia i nie do końca przewidywalne dezycje. Od razu sięgam po ostatnią część tego cyklu!

Pierwsza część mi się bardziej podobała. Mam wrażenie, że historia poszła jeszcze bardziej w stronę sztampowej fantasy historyjki dziejącej się w pseudo-średniowiecznych czasach. Mimo wszystko, wciąż jest dość klimatycznie i samą książkę czyta się dobrze, choć wiele w niej jest oklepanych schematów. Uważam też, że wątek Królowej był w ogóle niepotrzebny. Naprawdę nie wiem po cholerę to się w tej książce znalazło, niby się zapowiadało na jakąś ciekawą przygodę, a ostatecznie nie wynikło z tego praktycznie nic (no może poza triggerowaniem niektórych postaci do pewnych działań, co swoją drogą można było i tak poprowadzić lepiej).

ZASZYJ OCZY WILKOM
Marta Krajewska

Sięgając po kontynuację jakiejkolwiek książki z serii zawsze odczuwam obawę, szczególnie, gdy poprzedni tom czy początek cyklu okazał się świetny. "Zaszyj oczy wilkom" to drugi tom Cyklu Wilcza Dolina - czy dopadła go tak zwana klątwa drugiego tomu? Myślę, że Ci, którzy mieli już okazję zapoznać się z tą opowieścią zgodzą się ze mną, że w tym przypadku o żadnej klątwie mowy nie ma, a kontyjuacja jest tak samo dobra, a może nawet lepsza, jak "Idź i czekaj mrozów".

"Zaszyj oczy wilkom" utrzymana jest w takim samym klimacie, jak pierwsza część. Nie zabrakło tutaj nawiązań do słowiańskich świąt, obrzędów, tradycji, jednak tym razem historia koncentruje się bardziej na walce z potworami - tymi prawdziwymi z natury, oraz tymi w ludzkiej skórze.

Autorka nadal nie szczędziła czytelnikowi krwawych scen, ekscytujących wydarzeń, zaskakujących, często szokujących zdarzeń, a nade wszystko tajemnicy. Tak, tajemnic tutaj nie brakło, a na ich odkrycie trzeba było poczekać w napięciu i niejednokrotnie w emocjach. Dynamiczna akcja, na dodatek podsycana dosyć silnymi emocjami, nie pozwala na nudę, czy zniechęcenie. Przeciwnie: opowieść po prostu pochłania angażując myśli i uczucia.

"Zaszyj oczy wilkom" to również pogłębiona kreacja głównych bohaterów. Postaci Opiekunki i Wilkara oraz ich wzajemna relacja budzą mnóstwo emocji, podsycają ekscytację, prowokują wiele pytań, domysłów, rozbudzają ciekawość.

Miałam dosyć wygórowane oczekiwania wobec kontynuacji opowieści o tajemnicach Wilczej Doliny, a one zostały w pełni zaspokojone. Miałam wrażenie, jakbym w ogóle nie przerywała lektury i nadal towarzyszyła jej bohaterom każdego dnia ich ekscytującego losu. Mam nadzieję,  że finał tej historii nie tylko ujawni wszystkie tajemnice, ale i będzie utrzymany w takim samym stylu i charakterze, jak dwie pierwsze części. Polecam Wam gorąco lekturę książki "Zaszyj oczy wilkom"!

#książki #zaszyjoczywilkom #wilczadolina #martakrajewska #wydawnictwogenius

ZASZYJ OCZY WILKOM
Marta Krajewska

Podobała mi się jeszcze bardziej niż część pierwsza. Może ze względu na to, że romans zszedł trochę na boczny tor, a może dlatego, że tło i wszystkie rozgrywające się na nim wydarzenia stają się coraz ciekawsze.

Venda, by odzyskać ukochanego, zawarła pakt z wilczym bogiem. Oddała rok życia w zamian za powrót wilkara zza Sinych Wód. Nie miała jednak pojęcia, w jaki sposób ten dług będzie musiała spłacać i mnie też to naprawdę zaskoczyło. Początek książki jest mocny. Szybko zostajemy wrzuceni w losy mieszkańców wioski, w której nigdy nie jest spokojnie. Przy każdej pełni słychać wycie wilkołaka, giną kolejni ludzie, a na domiar złego w gospodzie zatrzymują się trzej tajemniczy przybysze, którzy przekopują pobliskie ruiny w poszukiwaniu skarbu.

Nowi bohaterowie, nowe potwory, nowe wyzwania. Książka ma dobre tempo, podoba mi się, że na scenie pojawia się coraz więcej postaci, bo w większości są naprawdę ciekawe i z przyjemnością się o nich czyta. Miałam w tym tomie do pewnego momentu problem z DaWernem, bo wydawało mi się, że autorka zrobiła z potężnej istoty kanapowego pieska, ale nic bardziej mylnego, ma swoje momenty, w których udowadnia, że wcale nie jest taki grzeczny. Podoba mi się, w którą stronę zmierza moja ulubienica Atra. Ciekawe było też wplecenie w całość motywu zaczerpniętego z baśni o Królowej Śniegu. No i oczywiście wykorzystanie tytułu książki w fabule - wypadło świetnie!

Choć tylko mała część fabuły tego tomu toczy się zimą, sceneria za oknem idealnie pasowała mi do czytania, bo w moim serduszku cała seria ma właśnie taki mroźny, zimowy klimat.

bardzo mi się podoba, równie dobra i ciekawa jak tom pierwszy, zabieram się za ostatni z nadzieją na kolejne super doznania :) polecam!