8320030048
zdrowie, medycyna

Na stronach książki śledzimy drogę, jaką musiał przejść medyk, aby stać się współczesnym lekarzem. Jest to więc nie tylko fundamentalne kompendium wiedzy o historii medycyny, nie tylko podręcznik dla studentów i lekarzy, ale źródło wiedzy o życiu, historii nauki i woli człowieka.

denudatio_pulpae | 2015-01-08
Przeczytana: 2009 rok

Ta książka spędzała mi sen z powiek i to dosłownie! :)
A działo się tak dlatego, że na pierwszym roku studiów miałam co tydzień wejściówkę z przedmiotu, który dumnie nazywał się Historią stomatologii.
Samej stomatologii na nim nie było za wiele (bo w wielkim skrócie historia tej pięknej dziedziny przedstawia się: usuwanie zęba kamieniem, usuwanie zęba u kowala, mordercze amalgamaty pełne rtęci... nagle BUM!! i mamy tytanowe implanty, niewidoczne aparaty ortodontyczne oraz inne cuda wianki takie jak mniej mordercze amalgamaty).

Mimo tych kilku (kilkunastu, kilkudziesięciu... kto by to spamiętał) nieprzespanych nocy z chęcią wrócę kiedyś do tej książki, bo gdy nie wymaga się od kogoś wkuwania jej na pamięć może być naprawdę bardzo ciekawa :)

merle | 2016-11-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam