Podstawy mikrobiologii dla stomatologów

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320029198
zdrowie, medycyna

stomatologicznej, bogato ilustrowany przejrzystymi schematami i rycinami, które ułatwiają zrozumienie tekstu i przyswojenie wiedzy. W poszczególnych częściach podręcznika zostały omówione zagadnienia mikrobiologii ogólnej, podstawy immunologii, rodzaje i gatunki drobnoustrojów ważnych w stomatologii, zakażenia różnych układów i narządów oraz rola niektórych drobnoustrojów bytujących w jamie ustnej w etiologii tych infekcji, choroby jamy ustnej i przyzębia, a także tzw. Reakcje krzyżowe w stomatologii.