Minerał jako lek Między starożytnością a współczesnością

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
zdrowie, medycyna

Szeroka prezentacja minerałów, które w różnych epokach, cywilizacjach i kulturach wykorzystywano do celów leczniczych i kosmetycznych, także w medycynie alternatywnej i ludowej. Analiza poszczególnych grup minerałów pod względem ich potencjalnej toksyczności i leczniczej skuteczności. Tajniki ponad 1600 recept zachowanych w zabytkach starożytnego piśmiennictwa i zaczerpniętych ze współczesnych opracowań farmakologicznych i medycznych. Autor przełamuje pokutujące do dziś stereotypy myślenia o społecznościach przednaukowych, wykazując ich wielką wiedzę w zakresie leczniczego wykorzystania minerałów. Uświadamia, że dobór recept medycyny ludowej nie jest oparty na micie, tylko tak jak to jest we współczesnej farmacji na racjonalnej analizie reakcji i jej pozytywnych skutków.

Michał | 2013-09-05
Coraline | 2012-03-08