Prawem wilka

Cztery opowieści – cztery diaboliczne osobowości… Oto on – bodhisatwa. Samotny mściciel. Krąży po lasach i prawem wilka morduje zdrajców polskiego narodu, komunistów i Sowietów. Zatwardziały i cyniczny esbek. Ma skompromitować Kościół, wykraść i splugawić relikwię św. Felicjana. Ale nie wie, z jakimi mocami przyjdzie mu walczyć. Niespełniony pisarz nr 1. Szatański spisek z eksplozją...

Cztery opowieści – cztery diaboliczne osobowości…

Niespełniony pisarz nr 1. Szatański spisek z eksplozją sterowca „Hindenburg” w tle.

Niespełniony pisarz nr 2. Miłosny trójkąt, morderstwa, zdrada. Symfonia na maszynę do pisania i rewolwer.

…i cztery przerażające wizje.

wiejskifilozof | 2014-09-22

Mroczna okładka nawiązująca do czasów stalinowskich,to był główny powód dlaczego sięgnąłem po tę książkę.
Bardzo mi się podobała,choć jest dość ciężka i trudno się czyta.
Mamy trzy opowiadania,trzeba umieć wczuć się w tekst by zrozumieć,o co chodzi.
Autor pokazuję ciemną stronę człowieka,zwłaszcza opowiadanie z czasów stalinowskich robi wrażenie.
Ale te ostatnie też jest niczego sobie.

| 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Szczepan Twardoch to jeden z moich ulubionych pisarzy; niestety, ta książka delikatnie mnie zawiodła. Pierwsze dwa teksty są bardzo dobre, autor (po raz kolejny) pokazał oryginalne, niekonwencjonalne podejście do tematu. Mistrzowskie opowiadanie "Bodhissatwa" - i zagadka wytrwałości Żołnierzy Wyklętych rozwiązana ;) "Żywot i śmierć św. Felicjana" nieodparcie kojarzy się z inną książką Twardocha, "Przemienienie" - kolejny raz młody, noszący się po amerykańsku ubek i jego zmagania z Kościołem. Dla tych, którzy znają "Przemienienie" będzie to raczej powtórka z rozrywki, niemniej jednak czyta się bardzo przyjemnie.
Niestety, trzecie i czwarte opowiadanie wyraźnie odstają poziomem od pierwszych dwóch. Jeżeli głównym bohaterem książki lub opowiadania jest pisarz, nie wróży to niczego dobrego fabule i akcji (vide Stephan King). Miałem nadzieję, że u Twardocha będzie inaczej. Nie było. Czwarte opowiadanie zasługuje na uwagę tylko ze względu na (niektóre) rozmyślania głównego bohatera...

Robert K-ski | 2016-11-08
Dariusz Adamowski | 2016-07-24