Seksualność dziecka

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

* Małe dziecko lubi dotykać swojego ciała a czy to powód do niepokojua* Pięciolatek prosi o smoczek a czy należy mu go daća* Dziecko podgląda rodziców w sypialni a jak o tym rozmawiaća* kolejne etapy rozwoju psychoseksualnego od narodzin do 12 roku życia * zabawy dziecka a erotyka * młodzieńcze miłości * trudne tematy, które trzeba poruszyć * dojrzewanie a media * rola matki i ojca w kształtowaniu seksualności dzieckaJak rozmawiać z dzieckiem o jego zmieniającym się cielea Jak delikatnie wyjaśnić mu, na czym polega seks, zanim jego koledzy zrobią to w wulgarny sposóba W jaki sposób sprawdzić, czy dziecko prawidłowo się rozwijaa Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na któreś z tych pytań, znajdziesz je w świetnym poradniku dla rodziców i wychowawców! Autorzy nie unikają trudnych tematów a piszą o dziecięcej masturbacji, fascynacji pornografią, zachowaniach ekshibicjonistycznych i homoseksualnych. Sugerują, co zrobić, by dziecko miało właściwy obraz swojego ciała i nie bało się kontaktu fizycznego, oraz jak zareagować na jego nadmierne zainteresowanie erotyką. znalazły się tu propozycje odpowiedzi na najczęstsze niewygodne pytania dziecka oraz program zapobiegania agresji seksualnej. Omówiono również sposoby postępowania z dzieckiem upośledzonym lub zdradzającym objawy problemów z tożsamością płciową.

Andrzej | 2016-10-02
Backy | 2012-10-16