Medycyna ratunkowa i katastrof

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320039207
zdrowie, medycyna

Powstający w Polsce system ratownictwa medycznego stwarza konieczność nowoczesnego, zgodnego z dyrektywami Unii Europejskiej kształcenia lekarzy, pielęgniarzy i ratowników. Medycyna ratunkowa i katastrof wychodzi naprzeciw tym wymaganiom. W książce przedstawiono zasady postępowania ratunkowego w ostrych, zagrażających życiu epizodach chorób wewnętrznych, w zagrożeniach środowiskowych, katastrofach i potencjalnych zamachach terrorystycznych. Szczegółowo opisano sposoby udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia oraz metosy i techniki leczenia na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Ważne miejsce zajmuje opis organizacji struktur ratownictwa medycznego, uwarunkowania prawne ratowania chorych i poszkodowanych, a także zasady etyczne postępowania ratunkowego. Jest to kompleksowy podręcznik, opracowany przez zespół wybitnych specjalistów z różnych ośrodków naukowych w kraju.

Olanzapine | 2016-02-10

Choć wytyczne te już nie obejmują ratowników medycznych (rok 2009) muszę przyznać, że jest to jedna z najprościej napisanych medycznych książek. Fajnie się czyta, ze zrozumieniem, pominięte są zbędne nic nie wnoszące treści. Zwięźle i na temat :) Chętnie kupię najnowsze wydanie.

Kacper Nowaczek | 2013-06-24

Wiadomo im więcej wiedzy tym lepiej. I jakie wrażenia?

Korczak1 | 2015-10-21
Przeczytana: 02 kwietnia 2010

Jest dobrze. Spora piguła wiedzy choć czasem czytelnik odnosi wrażenie że Zawadzki i Szanowni autorzy przepisywali żywcem Internę Szczeklika. Rzecz jest po akademicku szczegółowa zwłaszcza jeżeli chodzi o parametry, liczby,miligramy,mililitry i procenty ;-)Można zakupić i sięgać po cegłe w bezsenne pogotowiarskie noce.

marekdetko | 2016-11-11
sigomicamino | 2014-05-21