Uzdrawiająca moc ziół

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
zdrowie, medycyna

Poznaj podstawowe zasady ziołolecznictwa. Sprawdź różnice między metodami leczenia i stosowania roślin leczniczych w różnych kulturach. Poznaj moc ziół. Doceń ich potęgę i efekty działania. Czy wiesz, że w nowoczesnym ziołolecznictwieważny jest cały człowiek, równowaga międzyciałem a umysłema Takie holistyczne podejściepomaga skuteczniej radzić sobie z problemamio różnym podłożu. Przekonaj się, że dzięki tradycyjnym i nowoodkrywanym leczniczym własnościom ziółmożesz nie tylk ulżyć sobie w chorobie, alei zwalczyć jej przyczyny. Moc ziół pomagateż poprawić nastrój, podnieć odporność na stres,zwiększyć radość życia i pozytywnie wpłynąć na kondycję.

8_oclock | 2015-01-01
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Oj, wszystko tu jest: i medycyna chińska, i indyjska, i nasze rodzime zioła. Nie wiem, co przyjdzie przypadkowemu czytelnikowi z informacji o nadmiarze "pitty" lub "oczyszczaniu wątroby z gorąca". Po wstępnym opisie różnych rodzajów medycyny książka podzielona jest tematycznie na schorzenia i zioła w nich pomocne (czasem z zastrzeżeniami np. "nie stosować w niedoborach Qi lub Yin"). Nie sądzę, aby tradycyjnym medykiem można było zostać po przeczytaniu kilku stron wprowadzających, także pod tym względem książka jest bezużyteczna. Niemniej można znaleźć i użyteczne informacje o naszych ziołach.

Damian | 2013-10-26

Świetna książka przedstawiająca tradycyjną chińską, ajurwedyjską medycynę i zioła jak również zachodnie podejście. Wymienione jest wiele chorób, problemów ze zdrowiem i opisane jak sobie z nimi poradzić.
W skrócie: mapa człowieka ze ścieżkami prowadzącymi do wyleczenia przyczyny, a nie objawów jak to robią leki z apteki :p

Opis każdego zioła to - zastosowanie, ostrzeżenie(nie zaleca się...), działanie, meridiany(organy na które oddziałuje), właściwości, smak, surowiec(część spożywcza np. liście)

Fluffy | 2016-12-08
Przeczytana: sierpień 2016