Wielka księga patrioty

Juliusz

Przedmowa - ks. inf. Ireneusz Skubiś Książka zawiera: *najpiękniejsze i najbardziej popularne pieśni patriotyczne: wojskowe, religijne, ludowe, m.in. "Mazurek Dąbrowskiego", "Błękitne rozwińmy sztandary", "Boże, coś Polskę"; *opracowania muzyczne utworów - linie melodyczne; *unikatowe opisy wyjaśniające genezę pieśni lub nawiązujące do historii naszego kraju; *wybór poezji patriotycznej...

Przedmowa - ks. inf. Ireneusz Skubiś
Książka zawiera:
*opracowania muzyczne utworów - linie melodyczne;
*wybór poezji patriotycznej autorstwa m.in.: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego;
*słownik pojęć patriotycznych i najważniejszych wydarzeń z historii Polski;
*poczet patriotów polskich, w którym przedstawione zostały sylwetki wybitnych Polaków służących dobru państwa i narodu;
*ciekawostki historyczne przedstawiające m.in. niezwykłe osiągnięcia Polaków;
*tekst Konstytucji 3 maja i Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku;
*obrazy i zdjęcia ukazujące najważniejsze i najbardziej wzruszające momenty z dziejów naszej Ojczyzny.
Do książki dołączono 2 płyty CD "Najpiękniejsze pieśni patriotyczne" w wykonaniu chóru Polish Chamber Voices nagrane w kaplicy św. Józefa na Halach przy Jasnej Górze w Częstochowie. Gościnnie na płytach występuje Adam Hutyra.
CD 1
1. Ojczyzna