9788320038095
zdrowie, medycyna

Otyłość jest wielkim problemem współczesnego społeczeństwa, który dotyka coraz większej liczby ludzi na całym świecie. Towarzyszy wielu chorobom występującym u osób dorosłych i dzieci oraz często prowadzi do niepełnosprawności, problemów z płodnością, depresji i wyobcowania. Generuje ogromne koszty ekonomiczne i społeczne. ABC otyłości to praktyczny przewodnik napisany przez grono wybitnych specjalistów brytyjskich. Jest on oparty na wynikach najnowszych badań naukowych i obejmuje całokształt zagadnienia, w tym m.in. epidemiologię, patogenezę, prewencję i leczenie otyłości oraz kwestie dotyczące powikłań otyłości i prognoz jej wpływu na stan zdrowotny ludności. Zaletą książki jest zwięzłość i nowoczesny, przejrzysty układ typograficzny.

źródło opisu: www.empik.com

rabusiaon | 2013-03-26