Iron Man: Iron Man nadchodzi / Ja i Iron Man

9788328209435
Iron Man, Tony Stark
komiksy
Klara

Tony Stark, miliarder i producent broni porwany przez terrorystów, tworzy niezwykle zaawansowaną technologicznie zbroję, by wydostać się z niewoli. Następnie postanawia porzucić dotychczasowe życie i wykorzystać moc niezwyciężonego Iron Mana w obronie potrzebujących. Nadchodzi jednak czas na jego najtrudniejszą batalię – przeciwko własnej zbroi, przejętej przez zbuntowaną sztuczną inteligencję, która zdaje się znać Tony’ego lepiej niż on sam siebie i nie spocznie, póki nie zgładzi swojego twórcy. To klasyczna, pełna akcji opowieść, która będzie was trzymać w napięciu aż do ostatniej strony!

źródło opisu: www.superbohaterowiemarvela.pl

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/324920-superbohatero...»

Dorian_LC | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 01 marca 2017

CZŁOWIEK Z ŻELAZA

Iron Man: Iron Man nadchodzi/Ja i Iron Man, to dwie historie, które dzieli ponad 30-lat. Debiut z 1963 roku autorstwa Stana Lee (amerykańskiego scenarzysty, uważanego za ikonę świata komiksu) i jego brata Larry'ego Liebera (m.in. "Thor", czy "Ant-Man") oraz publikacja z 1999 roku amerykańskiego pisarza Joe Quesady (m.in. "Batman").

Iron Man to superbohater na pozór oparty na utartych schematach; osierocony dziedzic fortuny koncernu zbrojeniowego, przywdziewający bojowy pancerz. Tony Stark to nie jest jednak hybryda Bruce'a Wayne'a i Supermana, tylko charyzmatyczny geniusz zmagający się na codzień z własnymi słabościami.
"Iron Man nadchodzi" to osadzony w realiach wojny w Wietnamie debiut, któremu można jedynie zarzucić "ciężki dla oka" wygląd zbroi, w której Iron Man przypominał niezdarnego rycerza rodem ze średniowiecza.
"Ja i Iron Man" to z kolei futurystyczna - podszyta dramaturgią - historia walki człowieka ze swoim nemesis w postaci sztucznej...

comboometga | 2017-02-14
Przeczytana: 12 lutego 2017

Każdy kolejny komiks z serii Superbohaterów Marvela zaskakuje czymś nowym. Pochłania się te tomy bez opamiętania, ciężko się oderwać. Iron Man, jako moja trzecia ulubiona postać z tego uniwersum, zaprezentował się perfekcyjnie. Uwielbiam zarówno Tony'ego, jak i jego żelazne wcielenie, więc od pierwszej strony dałam się wciągnąć i nie chciałam zostawić go samego. Na końcu czekała na mnie jeszcze pozytywna niespodzianka, ale nie zamierzam niczego zdradzać ;D
Jak najbardziej polecam!

DatAjgor | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

wspaniały komiks. mimo,że czytałem go bardzo długo, bo aż 2 tygodnie, uważam, że ten komiks jest jak narazie najlepszym z tej kolekcji. w komiksie pokazany jest poczatek z alkoholizmem starka. najlepsza byla scena z mandarynem.zbroja nie za bardzo mi sie podobala, wedlug mnie najlepsza jest z civil war. nie wiem naprawde co mam powiedziec o tym komiksie, jakbym chcial napisac dluzsza wypowiedz to bym musial strescic przynajmniej 3/4 komiksu. po prostu musisz miec ten komiks na polce.

Johnny_Malini | 2017-03-14
Przeczytana: 13 marca 2017

Podobnie jak wcześniej: jedna starsza opowieść i jedna nowsza.
"Iron Man nadchodzi", jako ta starsza, wypada całkiem nieźle. Historia krótka, ale ważna, ukazująca powstanie bohatera.

"Ja i Iron Man" to komiks dobrze narysowany, starannie, szczegółowo, byłoby bardzo dobrze, ale coś tu psuje efekt, tylko do końca nie wiem co, może kolorystyka, zbyt jaskrawa i krzykliwa. Ale i tak nie ma co narzekać.
Jest to historia o tym, jak jedna ze zbroi Tony'ego, wskutek sprzyjających zbiegów okoliczności, zostaje obdarzona własnym życiem, i jak Tony musi sobie z nią poradzić, bo oczywiście żyjąca zbroja nie zwiastuje niczego dobrego.
Iron Man, a raczej Tony Stark, pokazany jest tu z tej drugiej strony, pod zbroją, przede wszystkim jako człowiek.
Jak nie może sobie poradzić z uczuciami, nie potrafi ich wyrazić drugiej osobie.
Jak pomimo wielkiej popularności staje się odosobniony, i najchętniej rozmawia ze swoją sztuczną inteligencją.
Jak pokazane są jego największe obawy, a raczej wyciągnięte...

Amadeusz Ostaszewski | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Uwielbiam filmowe wcielenie Tony'ego Starka, dlatego od razu zabrałem się do lektury tego komiksu i nie zawiodłem się. Ciekawa, wspaniale narysowana historia, w której pokazane jest coś więcej, niż tylko spektakularne walki Iron Mana.
Dodatkowo miło mnie zaskoczyły dodatki na końcu (był to pierwszy komiks z serii Superbohaterowie Marvela, jaki przeczytałem), a zwłaszcza krótki szkic historii Tony'ego i Iron Mana.
Zdecydowanie polecam wszystkim fanom tego superbohatera!

LEGOMANIAK | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Iron man jest naprawdę świetnie wykreowaną postacią. Bogaty, zarozumiały, pewny swego naukowiec, który spokojnie może przebierać wśród kobiet. To jest obecny Iron man. Jak prezentował się pod koniec tego tysiąclecia? Tak jak w tym komiksie. Zupełnie inaczej niż teraz. Tutaj był taki trochę przerażony, zagubiony i nie szło mu z kobietami, tak dobrze jak współcześnie. Zdecydowanie wolę współczesną wersję tego bohatera. Momo tego album prezentuje się wyśmienicie. Fabuła jest bardzo dobra, trochę skomplikowana i chaotyczna. Chwilami fabuła mocno zaskakuje. W kilku momentach przewija nam się myśl; "o kurdę, wow, niezłe". Komiks jest ważny dla postaci Tonego, ponieważ tutaj pojawia się jego słabość dla alkoholu, która tak charakteryzuje współcznesnego Stark'a. Jest on też dobrym przejściem z lat 90' do 21 wieku. Graficznie jest bardzo przyjemnie. Ogromna liczba szczegółów, poszarpane krawędzie i swietne naszkicowane postacie bardzo przyciągają uwagę. Kolory są jaskawe i rewelacyjnie...

DjMatys | 2017-06-26
Przeczytana: luty 2017

Mocna ósemeczka, a nawet 8,5 :)
Origin Iron Mana, nawet po latach fajnie się czyta. Od razu wykreowano dramatyzm istniena Iron Mana za co wielki plus. A druga historia - narysowana bardzo dobrze, fabularnie świetnie i aż szkoda, że nie wykorzystano części z tego wątku do żadnego filmu MCU, czy solowego Iron Mana, czy też do Avengers: Czas Ultrona

Mihau2d | 2017-07-18
Na półkach: Komiksy, Przeczytane