Choroby alergiczne wieku rozwojowego

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320027691
zdrowie, medycyna

Książka zawiera aktualne dane dotyczące epidemiologii, patogenezy, objawów, rozpoznawania i leczenia wszystkich rodzajów chorób alergicznych występujących najczęściej u noworodków i niemowląt oraz u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Omówiono w niej astmę, nieżyt błony śluzowej nosa, alergiczne zapalenia spojówek i rogówki, alergie pokarmowe, alergie na leki, alergozy skórne, a także ogólnoustrojowe reakcje alergiczne. Książka uwzględnia też zagadnienia obejmujące profilaktykę pierwotną i wtórną chorób alergicznych.

Na półkach