Badania czynnościowe układu oddechowego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
8320029155
zdrowie, medycyna

W książce omówiono anatomię i fizjologię układu oddechowego, mechanikę oddychania, wymianę gazową, czynność mięśni oddechowych, a także próby wysiłkowe. Wiele miejsca poświęcono zasadom przeprowadzania badań czynnościowych układu oddechowego, z uwzględnieniem problematyki wykonywania tych badań w różnych chorobach i stanach, takich jak: astma, katar alergiczny, cukrzyca. Przedstawiono też odrębności badań czynnościowych układu oddechowego u dzieci.Odbiorcy: lekarze specjalizujących się w pneumonologii, personel medyczny wykonujący badania czynnościowe, lekarze pierwszego kontaktu