Kardiologia dziecięca Tomy 1,2

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320027721
zdrowie, medycyna

W książce przedstawiono najnowsze sposoby diagnostycznego i terapeutycznego postępowania w kardiologii dziecięcej. Stanowi ona niezastąpione źródło wiedzy dla lekarzy, przede wszystkim kardiologów i pediatrów, lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalistycznego z kardiologii dziecięcej, a także dla studentów medycyny. Omówiono m.in. epidemiologię chorób układu krążenia u dzieci, genetykę i dziedziczenie w patologii układu krążenia oraz diagnostykę. Szczegółowo opisano wady wrodzone serca, leczenie chirurgiczne wad wrodzonych i postępowanie pooperacyjne oraz nabyte wady serca wraz z metodami leczenia, uwzględniając najnowsze światowe osiągnięcia w tej dziedzinie.

książek: 1919
Olga | 2015-06-25