Zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego u dzieci i młodzi

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320027756
zdrowie, medycyna

W publikacji zawarto dogłębną, współczesną wiedzę na temat obrazu klinicznego, poglądów na etiopatogenezę, diagnostykę i postępowanie w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego. Szczególny nacisk położono na diagnostykę różnicową. W przystępny sposób opisano techniki i interpretację badań diagnostycznych. Omówiono też farmakoterapię i zalecenia dietetyczne w poszczególnych jednostkach chorobowych. Nie pominięto roli psychologa w diagnostyce i leczeniu zaburzeń czynnościowych.Odbiorcy: gastroenterolodzy, pediatrzy, lekarze rodzinni

Kasia Dziedzic | 2015-06-01