Farmakologia w zarysie

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031176
zdrowie, medycyna

W książce tej autor w bardzo zwięzły sposób przedstawił podstawowe wiadomości z zakresu farmakologii. Omawiane zagadnienia ujął w postaci 47 rozdziałów, z których każdy poprzedzony jest odpowiednią ryciną, przedstawiającą schematycznie takie problemy, jak zasady działania leków, interakcje, podstawowe pojęcia zfarmakokinetyki, działanie poszczególnych grup leków, środków uzależniających i toksycznych. Treść każdego rozdziału tej książki, jak podaje jej autor, może stanowić bazę godzinnego wykładu farmakologii. Ponieważ książka ta obejmuje podstawowe zagadnienia z dziedziny farmakologii, będzie na pewno cenną pomocą zarówno dla tych studentów, którzy z tą nauką spotykają się po raz pierwszy, jak i dla tych osób, które chcą sobie przypomnieć lub powtórzyć przyswojone wiadomości. Może także stanowić inspirację dla wykładowców tego przedmiotu na akademiach medycznych.

Jantarka | 2016-10-11
rachelka12 Racha | 2016-08-02