Podstawy farmakologii ogólnej. zakażenia

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031524
zdrowie, medycyna

Jest to pierwsza publikacja z serii Farmakologia i farmakoterapia dla lekarzy. W tej serii w sposób zwięzły i przystępny będą omawiane leki aktualnie stosowane w farmakoterapii. Autor zwraca przede wszystkim uwagę na efekty lecznicze oraz niepożądane działanie leków, z czego logicznie wynikają wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania. Jako internista, farmakolog i farmakolog kliniczny przedstawia wiedzę z punktu widzenia lekarza praktyka.