Kwerkle. Arcydzieła

Wydawnictwo: Insignis
hobby
Wkp

Odkryj światowe dzieła sztuki dzięki oryginalnej kolorowance Thomasa Pavitte’a, twórcy bestsellerowej serii 1000x połącz kropki. Rysunki, na których początkowo nie widać nic poza gąszczem okręgów, kryją w sobie słynne arcydzieła. Książka Kwerkle. Arcydzieła zawiera dwadzieścia popularnych wizerunków, od Wenus z Milo po Pocałunek Klimta, i zapewni wiele godzin twórczej zabawy starszym i...

Książka Kwerkle. Arcydzieła zawiera dwadzieścia popularnych wizerunków, od Wenus z Milo po Pocałunek Klimta, i zapewni wiele godzin twórczej zabawy starszym i młodszym. Wybierz pięć kolorów, a gdy twoje oryginalne dzieło sztuki nabierze życia, podziwiaj zaskakujący efekt. Nagrodą będzie niesamowity obraz, którym możesz udekorować wnętrze.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/kwerkle-arcydziela/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/kwerkle-arcydziela/

Wkp | 2017-02-01
Na półkach: Przedpremierowo

MISTRZOWSKIE KWERKLE

Wszyscy kojarzymy modne w ostatnich latrach kolorowanki dla dorosłych, skomplikowane, wymagające, antystresowe… I wszyscy z pewnością znamy nieco młodsze, acz nie mniej popularne książki dla dorosłych typu „połącz kropki”. Obok nich istnieje jednak coś jeszcze. Coś, co przyćmiewa je obie. Kwerkle, bo o nich mowa to absolutnie genialna zabawa, która wciąga od pierwszej chwili i nie wypuszcza ze swoich objęć przez wiele długich godzin. Miłośnicy tego typu pozycji mogą już zacierać ręce, bowiem 15 lutego na księgarskie półki trafi nowa książka zatytułowana „Arcydzieła”, oferująca nam możliwość odtworzenia dwudziestu legendarnych dzieł sztuki.

Czym są kwerkle? Na pierwszy rzut oka to po prostu okręgi. Dziesiątki, setki nawet okręgów różnej wielkości, zachodzących na siebie, sąsiadujących ze sobą i… No właśnie. Co one nam dają? Każdy z okręgów (i niewielkie przestrzenie pomiędzy nimi) ponumerowane są od jednego do pięciu, a każda z tych liczb określa odcień...

Artopolosis | 2017-02-12
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 12 lutego 2017

Jest to kolejna odsłony popularnej na całym świecie innej od wszystkich kolorowanki. W tym wydaniu wzięte są na warsztat słynne dzieła sztuki - znajdziemy tam m.in. Mona Lisę, Dziewczynę z perłą, autoportret Van Gogha, czy Wenus z Milo. A czym są właściwie kwerkle? Kwerkle, czyli kolorowanie kółek za pomocą pięciu odcieni koloru lub też szarości, z których wyłaniają się piękne obrazy. Jest to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale i dla starszych osób.
A jeśli ktoś chciałby obejrzeć w jaki sposób można pokolorować taki obrazek zapraszam na mój krótki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=AmEzVj-dsv4

Wiedźminka | 2017-03-04
Na półkach: 2017r.
Przeczytana: 04 marca 2017

Tytuł: "Kwerkle. Arcydzieła"
Autor: Thomas Pavitte
Liczba stron: 48
Wydawnictwo: Insignis

Kolorowanki dla dorosłych cały czas mają swoich fanów. Ja jestem jednym z nich :)
Tym razem przedstawiam Wam nieco inną rozrywkę, bo w "Kwerklach" mamy połączenie nie tylko kolorowania według oznaczonego wzoru, lecz najpierw - by nasze dzieło powstało, musimy połączyć kropki.

Pamiętacie pewnie takie rebusy i zabawy? Pod połączonymi poprawnie cyframi - znajduje się aż dwadzieścia znanych dzieł sztuki, jak między innymi: Wenus z Milo, Mona Lisa i inne. Nie będę zdradzała mocno jakie, ponieważ mogłoby to zepsuć niespodziankę. ;)

Kolorowanka ma format 270x370 mm, a kropek do połączenia jest dużo - co tym bardziej zapewnia nam rozrywkę na długi czas. Mi forma odwzorowania znanych arcydzieł bardzo przypadła do gustu. Jeśli lubicie połączenie sztuki z zabawą - to polecam każdemu.

Opinia opublikowana również na moim blogu:...

Amarisa | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017