Choroby autoimmunologiczne u dzieci

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
832003129X
zdrowie, medycyna

Temat książki jest niezmiernie aktualny, gdyż obecnie zwiększa się liczba pacjentów, u których dolegliwości są wywołane przez procesy autoimmunologiczne. Choroby te cechują się zmiennością i różnorodnością objawów, przewlekłym przebiegiem i trudnościami w leczeniu. W książce omówiono choroby o tym podłożu występujące w diabetologii, endokrynologii, gastroenterologii i hepatologii, hematologii, immunologii, kardiologii, nefrologii, neurologii, pulmonologii i reumatologii. Książka przeznaczona jest nie tylko dla pediatrów, ale może być przydatna również w pracy lekarzy rodzinnych.

Chaoticreader | 2016-11-21
Kasia Dziedzic | 2015-06-01