Zaburzenia odporności u dzieci

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320024870
zdrowie, medycyna

Najważniejsze funkcje układu odpornościowego, budowa i rozwój układu odpornościowego noworodka, pierwotne niedobory odporności, zespoły niestabilności chromosomowych, wrodzone zaburzenia liczby komórek żernych, niedobory składników układu dopełniacza, odporność dzieci urodzonych wcześnie, immunosupresyjne działanie najczęściej stosowanych leków, nawracające zakażenia wirusowe a astma i alergia atopowa, pediatryczna opieka zdrowotna w zakresie immunologii klinicznej, normy badań laboratoryjnych układu odpornościowego u dzieci.