Toruń. Miasto kobiet

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
toruń, kobiety, sztuka, teatr
sztuka
PoTORUNIU

Toruń. Miasto kobiet to zbiór kilkunastu wywiadów z reprezentantkami życia kulturalnego i naukowego Torunia. Przez ostatnich dwanaście miesięcy autorka książki spotykała się i rozmawiała z toruniankami o współczesnym kulturalnym pejzażu miasta, o nowych projektach artystycznych i naukowych oraz o miejscu kobiet na artystycznej mapie Torunia. Bohaterkami książki są indywidualistki; barwne osobowości ze świata kultury, sztuki i nauki; wojowniczki; wizjonerki… W dwóch słowach – kapitalne kobiety!

źródło opisu: http://marszalek.com.pl/

źródło okładki: skan by © PoToruniu.blogspot.com