Bycie w śmierci. Athanatopia

Wydawnictwo: Pascal
6,94 (18 ocen i 5 opinii) Zobacz oceny
10
1
9
1
8
3
7
8
6
3
5
1
4
0
3
1
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788376429380
liczba stron
320
język
polski

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów „The Last of Us”, „Westworld”, „World War Z”. Autor książek „Monstruarium nowoczesne” oraz „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”, której akcja osadzona jest w świecie niniejszej powieści. Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran. Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem. Śmierci, której wszechpotędze...

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów „The Last of Us”, „Westworld”, „World War Z”.

Autor książek „Monstruarium nowoczesne” oraz „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”, której akcja osadzona jest w świecie niniejszej powieści.

Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran.
Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem.
Śmierci, której wszechpotędze przeciwstawił się jeden człowiek.

Bóg umarł. Ostatecznie! Niemartwi są wyobrażeniem odwiecznego marzenia o pokonaniu śmierci i cenie, jaką za to przyjdzie zapłacić. A u podstaw wszystkiego, jako ta największa sprawcza siła, znajduje się to, bez czego nie ma ani życia, ani literatury: miłość.
- Michał R. Wiśniewski, autor powieści „Jetlag” i „God Hates Poland”

Największe przerażenie ogarnia nas, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że ten horror wcale nie jest niemożliwy… Teorie spiskowe i walka o autonomię jednostki w chaosie wojny z żywymi trupami. Zdecydowanie polecam!
- Krzysztof Korsarz Biliński, Misterium Grozy

Żywe trupy są oczywiście wiodącym motywem powieści. Nie spodziewajcie się jednak hektolitrów krwi. Refleksje, do jakich skłoni was ta książka, okażą się mroczniejsze niż niejeden horror. Szczerze polecam!
- Andrzej Wardziak, pisarz, autor „Infekcji”

 

źródło opisu: http://www.pascal.pl/

źródło okładki: http://www.pascal.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 93
iminfectedpl | 2017-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

http://iminfected.pl/bycie-w-smierci-mikolaj-marcela/

Każdy w swoim życiu posiada pewne przemyślenia, które w końcu prowadzą do sensu życia i tego, do czego dąży, czyli do śmierci. Jest wiele sposobów by walczyć z tym faktem i być jak najdłużej młodym, jednak nie ma leku na śmierć. Tomasz Keller dzięki swojej ogromnej wiedzy, próbuje zwalczyć ten stan i podarować ludziom wieczne życie. Jak się jednak okazuje, Tomasz skrywa w sobie pewną ciemną stronę, która narodziła się za sprawą ciężkich doświadczeń z przeszłości. Czy aby na pewno w jego badaniach chodzi o dobro człowieka?

Powieść Mikołaja Marceli to swojego rodzaju kontynuacja książki „Niemartwi. Ciała Wasze Jak Chleb”, jednak sporo jest w niej zmian, na tyle dużych, że równie dobrze może stać się odrębną historią. Główny nacisk na wewnętrzną przemianę człowieka i jego rozumowanie sprawia, że czytelnik nie raz spotka się nieco głębszym podejściem do istoty człowieczeństwa i ludzkości, a to wszystko w świecie zombie! Czy przedstawienie historii z tej perspektywy było dobrym pomysłem? Jasne!

Przede wszystkim na początku trzeba powiedzieć, że książka nie zalicza się do typowej powieści o zombie. Nie ma tu całkowicie zniszczonego świata, garstki ocalałych i ciągłej walki z przeciwnikiem o własny byt. Jak wcześniej wspomniałem autor skupił się przede wszystkim na postaci Tomasza Kellera i tylko po części kontynuował wątek ze swojej poprzedniej książki, tak więc wszyscy oczekujących na kontynuację losów Wiktora, Leny czy Michała nie będą zawiedzeni 😉

Pomimo świata pełnego zombie, są oni jedynie tłem i to w bardzo okrojonej wersji. Nie będziemy mieć zbyt wielu okazji na konfrontację bohaterów z żywymi trupami, ale czy to źle? Zdecydowanie nie. Wiadomym było, że autor chciał poruszyć zupełnie inną płaszczyznę, jaką była sama kwestia śmierci i pokazanie jej oczami Tomasz Kellera, a nie ukrywam, wyszło to bardzo ciekawie. Miejscami faktycznie przydałoby się nieco więcej akcji, a niektóre wątpi były przerywane na zbyt długo, jednak jako całość wszystko prezentuje się spójnie.

Zauważyłem również fakt, że autor musiał dużo czasu poświęcić na przygotowanie do książki, bowiem jest ona całkowicie przemyślana, a każdy wątek ma sens. Zauważyłem też, że Mikołaj Marcela mocno poprawił swoją umiejętność posługiwania się wielowątkowością, która w poprzedniej książce była nieco chaotyczna, a tutaj prezentowała się zgrabnie i nie widać było żadnego nieporządku w kwestii fabularnej.

Choć w książce spotykamy się z bardzo ciekawym i dość oryginalnym pomysłem na zombie apokalipsę, to czasami męczyły mnie zbyt długie i powtarzające się przemyślenia bohatera. Czasem jedna rzecz pojawiała się wielokrotnie, jakby autorowi czasem zabrakło pomysłu na inny opis, czy zastąpienie tego czymś innym. Nie mówię, że tak było cały czas, bo zdarzyło się to raptem kilka razy, ale mimo wszystko było dość odczuwalne.

Podsumowując, książka jest ciekawa i choć motyw zombie jest dość oklepany, autor pokazał, że jeszcze można wycisnąć z tego coś świeżego. Polecam książkę każdemu, nie tylko fanom zombie 😉

Moja Ocena: 7/10

Po więcej, zapraszam na iminfected.pl!

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Druga szansa

Robi wrażenie. Tak niestety wygląda świat chorych ludzi. Koszmar, z którego nie można uciec. Powieść trochę przypomina twórczość G. Musso. Polecam

zgłoś błąd zgłoś błąd