Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Bycie w śmierci. Athanatopia

Wydawnictwo: Pascal, Wydawnictwo Pascal
7,27 (11 ocen i 5 opinii) Zobacz oceny
10
1
9
1
8
2
7
4
6
2
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788376429380
liczba stron
320
język
polski

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów „The Last of Us”, „Westworld”, „World War Z”. Autor książek „Monstruarium nowoczesne” oraz „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”, której akcja osadzona jest w świecie niniejszej powieści. Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran. Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem. Śmierci, której wszechpotędze...

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów „The Last of Us”, „Westworld”, „World War Z”.

Autor książek „Monstruarium nowoczesne” oraz „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”, której akcja osadzona jest w świecie niniejszej powieści.

Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran.
Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem.
Śmierci, której wszechpotędze przeciwstawił się jeden człowiek.

Bóg umarł. Ostatecznie! Niemartwi są wyobrażeniem odwiecznego marzenia o pokonaniu śmierci i cenie, jaką za to przyjdzie zapłacić. A u podstaw wszystkiego, jako ta największa sprawcza siła, znajduje się to, bez czego nie ma ani życia, ani literatury: miłość.
- Michał R. Wiśniewski, autor powieści „Jetlag” i „God Hates Poland”

Największe przerażenie ogarnia nas, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że ten horror wcale nie jest niemożliwy… Teorie spiskowe i walka o autonomię jednostki w chaosie wojny z żywymi trupami. Zdecydowanie polecam!
- Krzysztof Korsarz Biliński, Misterium Grozy

Żywe trupy są oczywiście wiodącym motywem powieści. Nie spodziewajcie się jednak hektolitrów krwi. Refleksje, do jakich skłoni was ta książka, okażą się mroczniejsze niż niejeden horror. Szczerze polecam!
- Andrzej Wardziak, pisarz, autor „Infekcji”

 

źródło opisu: http://www.pascal.pl/

źródło okładki: http://www.pascal.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (56)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 4006
eR_ | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 23 lutego 2017

Zombie, od lat żyją w wyobraźni nie tylko czytelników. Filmy, seriale, książki, komiksy, a nawet poważne rozprawy na temat tego fenomenu. Każdy zapewne oglądał przynajmniej jeden odcinek serialu, czy słynny film Romero. Jednak ja, nie umiem traktować tego tematu serio. Przymrużenie oka jest wskazane, gdy zagłębiamy się w lekturę dzieła, które traktuje o tych właśnie monstrach, których jedynym problemem jest, jak zdobyć kolejny mózg do zjedzenia.

"Bycie w śmierci", traktuje ten temat śmiertelnie poważnie. Po strasznej epidemii, która niemalże wytrzebiła ludzkość, śmierć jednostki, nie stała się powodem do rozpaczy, ale jakby kolejnym krokiem życia. To już nie przerażenie, obawa przed stratą życia, ale raczej obojętność i spowszednienie. Wojna z żywymi trupami trwa, a ocaleni ludzie są coraz bardziej zdeterminowani aby przetrwać, chociaż wydają się bez szans.

Na tym tle nasz bohater, którego poznajemy w każdym etapie jego egzystencji, prowadzi własną walkę, nie tylko z własnymi...

książek: 715
dobrerecenzje | 2017-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czasami, kiedy zdarza nam się oglądać filmy z trupami, zombie, czy inne horrory, to zamykamy sobie oczy, uszy i nic nie chcemy widzieć ani słyszeć.
Boimy się tego co jest straszne, brzydkie i żyje – w jakiś dziwny sposób ale żyje.
Książka „Bycie w śmierci” ukazuje nam kontekst życia, śmierci i coś tak jakby pośrodku.
Jakie uczucia odczuwamy, kiedy widzimy czyjąś śmierć, jak się zachowujemy?
W końcu jak reagujemy na coś w co nie wierzymy, a co istnieje?

Życie jest krótkie, lecz czy w chwili śmierci uwalniamy się od cierpienia?

Opowieść o przemijaniu, horrorze jakim czujemy w chwili odejścia, o czasie, który nic nie naprawia – potocznie mówiąc o apokalipsie.

Jeden człowiek przeciwko śmierci, jeden który postanowił przeciwstawić się światu i rządzącym się prawom natury.
Ma szansę zmienić reguły gry, czy raczej nie uda mu się i wszystko runie w przeganianiu, że trzeba bać się śmierci?

Jeżeli lubicie ostre horrory, z drastycznymi scenami to ta książka jest dla Was odpowiednia. ...

książek: 1124
MoznaPrzeczytac | 2017-02-13
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 13 lutego 2017

"Bycie w śmierci" to książka, która opowiada o czasie apokalipsy, o okresie, kiedy z jednej strony śmierć nieustannie przeraża, przybiera absolutnie tragiczną i przerażającą postać, a z drugiej powszednieje i istnieje w sposób dotąd niespotykany. To utwór misternie skonstruowany, łączący w sobie wiele konwencji i ujęć, rozpatrujący tytułowy problem – śmierć – w sposób równie wielowymiarowy i bogaty.

Pełna recenzja książki na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/bycie-w-smierci-mikolaj-marcela/

książek: 83
iminfectedpl | 2017-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

http://iminfected.pl/bycie-w-smierci-mikolaj-marcela/

Każdy w swoim życiu posiada pewne przemyślenia, które w końcu prowadzą do sensu życia i tego, do czego dąży, czyli do śmierci. Jest wiele sposobów by walczyć z tym faktem i być jak najdłużej młodym, jednak nie ma leku na śmierć. Tomasz Keller dzięki swojej ogromnej wiedzy, próbuje zwalczyć ten stan i podarować ludziom wieczne życie. Jak się jednak okazuje, Tomasz skrywa w sobie pewną ciemną stronę, która narodziła się za sprawą ciężkich doświadczeń z przeszłości. Czy aby na pewno w jego badaniach chodzi o dobro człowieka?

Powieść Mikołaja Marceli to swojego rodzaju kontynuacja książki „Niemartwi. Ciała Wasze Jak Chleb”, jednak sporo jest w niej zmian, na tyle dużych, że równie dobrze może stać się odrębną historią. Główny nacisk na wewnętrzną przemianę człowieka i jego rozumowanie sprawia, że czytelnik nie raz spotka się nieco głębszym podejściem do istoty człowieczeństwa i ludzkości, a to wszystko w świecie zombie! Czy...

książek: 169
Korsarz | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Z pewnością jest to jedna z najlepszych polskich książek grozy tego roku, a i w odniesieniu do całości polskiej literatury grozy również plasuje się wysoko. Zainteresowanych odsyłam do omówienia książki na Misterium Grozy:

https://archive.org/details/misterium_grozy_wydxxxiii

książek: 296
Krystianow | 2018-01-11
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2018
książek: 85
nieoczytany | 2017-11-04
Przeczytana: 2016 rok
książek: 109
Aneczka | 2017-09-11
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2017
książek: 174
Zniesmaczony | 2017-06-14
Na półkach: Przeczytane
książek: 852
Victoryette | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane
zobacz kolejne z 46 
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd