Endokrynologia ginekologiczna

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320031669
zdrowie, medycyna

Obecne, III \423,3 wydanie Endokrynologii ginekologicznej jest zupełnie nowym dziełem ze względu na niesłychany postep i rozwój tej dziedziny medycyny prawie cała treść tej książki została zmieniona. Odmienny od poprzedniego wydania jest również układ i podział publikacji obecnie zawiera ona 10 rozdziałów, w których omówiono szczegółowo m. in. czynności hormonalne ośrodkowego układu nerwowego, budowę i czynności układu podwzgórze-przysadka mózgowa-jajnik, zagadnienia dojrzewania płciowego i przekwitania, zaburzenia miesiączkowania i różnicowania się płci oraz diagnostykę endokrynologiczną i najnowsze zasady leczenia hormonalnego. Poruszone w książce problemy i zagadnienia na pewno zainteresują nie tylko lekarzy ginekologów i endokrynologów, chociaż książka właśnie dla nich jest przeznaczona.

rusalka_88 | 2012-04-03
Na półkach