Opieka paliatywna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Praktyka Lekarza Rodzinnego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320038415
zdrowie, medycyna

W publikacji omówiono znaczenie i rolę lekarza rodzinnego w opiece paliatywnej nad chorymi z nowotworami. Przedstawiono m.in.: sposoby eliminowania bólu, zapobieganie nudnościom i wymiotom, zapobieganie odleżynom i ich leczenie, pomoc, jaką lekarz rodzinny może świadczyć w terminalnym okresie choroby nowotworowej, udzielanie wsparcia rodzinie chorego w czasie jego umierania i żałoby. red....

red. nauk. Krzysztof Buczkowski, Małgorzata Krajnik

malka | 2012-12-27