Terapia lęk.Podręcznik treningu opanowania lęku.

Wydawnictwo: Alliance Press
kaka84k

Stany lękowe to dzisiaj prawdziwa plaga w wysoko rozwiniętych społeczeństwach. Książka Terapia lęku pozwala poznać genezę tych zaburzeń oraz zrozumieć je. Stany lękowe spotyka się często. W przeszłości leczono je lekami uspokajającymi, lecz z powodu ryzyka skutków ubocznych wielu specjalistów woli stosować skuteczną terapię, inną niż farmakologiczna. Terapia lęku opublikowana w Anglii po raz...

Terapia lęku opublikowana w Anglii po raz pierwszy w 1990 roku i wielokrotnie wznawiana, przedstawia alternatywne psychologiczne podejście, które jest równie skuteczne jak terapia lekami, nie wymaga też większych nakładów finansowych. Podejście, zaprezentowane w książce Terapia lęku, obejmuje uczenie się przez osobę przeżywającą stany lękowe umiejętności, by mogła kontrolować własne objawy lęku.
Praktyczny przewodnik Terapia lęku opracowano dla psychologów, jak też osób nie będących psychologami, przeznaczony jest też dla stażystów i w pełni wyszkolonych profesjonalistów w zakresie opieki medycznej.
Książka Terapia lęku zawiera działy dotyczące terapii wielu stanów lękowych, m.in. stresu pourazowego i "wypalenia", także działy przeznaczone dla pacjentów na temat asertywności i zarządzania czasem. Zawiera wiele przykładów rozpoznawania i terapii konkretnych zaburzeń.

Dla każdej osoby, której dotykają stany lękowe oraz dla specjalistów książka Terapia lęku to pozycja obowiązkowa, ponieważ może przynieść rozwiązanie wielu problemów.

źródło opisu: http://www.medicon.pl

źródło okładki: http://www.medicon.pl