Miasto złodziei

Cykl: Archeolog Robert Karcz (tom 2) | Seria: z Mustangiem
Wydawnictwo: Bernardinum
archeologia, przygoda, kryminał,
giovanna

Nauczyciel historii w legnickim gimnazjum niepotrafiący żyć spokojnie. Duże kłopoty zaczynają się, gdy poznaje bezwzględnego pana Devraux i wpada na trop zaginionego konwoju złota. Kto odnajdzie Złoty Konwój? Karcz, Devraux, a może jeszcze ktoś? Kim są tytułowi złodzieje? Nie musisz szukać kłopotów, one same cię znajdą! A wraz z nimi kolejna przygoda, ciemne interesy i… pies, który demoluje mieszkania.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Miasto-zlodziei/972

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Miasto-zlodziei/972

Psotka | 2017-03-19
Przeczytana: 08 marca 2017

Drugie spotkanie z piórem Pana Przemka. Muszę przyznać, że już podczas czytania jego pierwszej książki pt. "Podziemne miasto" nieźle się bawiłam. Jeśli tuż przed zapoznaniem się z Corso ktoś powiedział by mi, że polubię książki przygodowe, a co lepsze z ewidentnymi wątkami historycznymi to otwarcie bym się roześmiała. Przecież to dwie rzeczy, które omijam szerokim łukiem...

Robert Karcz - archeolog w teoretycznym zawieszeniu. Oficjalnie przyjął posadę nauczyciela historii w legnickim gimnazjum by uspokoić starszą siostrę. Nieoficjalnie nie jest w stanie wyłączyć instynktu poszukiwania i zaglądania tam gdzie nie powinien. Jest przykładem, który nie musi szukać przygód, bo same go znajdują. Niestety kłopotów też za specjalnie szukać nie musi, bo one namiętnie do niego wracają. To, że jest w Polsce, a nie na przykład w Egipcie skąd ostatnio ratowała go Pyśka zupełnie w niczym nie przeszkadza. Tym razem Karcz już w Nowy Rok będąc w górach ma okazję stanąć oko w oko z...

werka777 | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Moja opinia na temat twórczości Przemka Corso stanęła pod znakiem zapytania. „Podziemne miasto”, pierwsza część cyklu o młodym archeologu, skłoniła mnie do sięgnięcia po kontynuację, jednak nie uznałam tej książki za najlepszą w swoim gatunku. Czytało się przyjemnie, z zainteresowaniem, ale bez wielkich zachwytów. Tym bardziej miałam obawy względem kolejnego tomu, bo przypuszczałam, że autor z najlepszych pomysłów zdążył się już ogołocić. Tymczasem „Miasto złodziei”, czyli druga część cyklu, okazała się nie tylko inna pod względem fabuły, ale także… Tyle w ramach wstępu. Zapraszam do zapoznania się z recenzją.

To nic, że Nowy Rok spędzany przez Roberta w osamotnionej, leśnej chatce, kończy się groźnym starciem z nieznanym człowiekiem. To jeszcze nic, że jego posada nauczyciela wisi na włosku przez pewną plotkę o pobranej łapówce. Miało być spokojnie, ale prawdziwe kłopoty dopiero nadchodzą. Karcz zostaje napadnięty, poznaje bezwzględnego pana Deraux i wpada na trop konwoju złota....

nitcom | 2017-02-21

Kiedy wzięłam pierwszą część przygód Pana Karcza pomyślałam sobie "to nie dla mnie" ale sprawdziłam i z każdą stroną cieszyłam się że książka nie wylądowała nieprzeczytana na półce. Największym plusem nie licząc osadzenia historii jest to, że bohaterowie zostali świetnie zarysowani przez autora. Nawet pies podbił moje serce.
Bardzo polecam książkę, zarówno pierwszą część jak i Miasto Złodziei. Czekam z niecierpliwością na kolejne wydarzenia w mieście.

VAuretta | 2017-04-21
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Po "Maratonie" bałam się, co Przemek jeszcze wymyśli. Strach był jednak nieuzasadniony, gdyż Corso postanowił napisać książkę o moim ukochanym mieście. To już sprawiło, że z zaciekawieniem sięgnęłam po "Podziemne Miasto". Po jej przeczytaniu nie mogłam się doczekać kolejnej części. I tu - już pod patronatem W.C. - po raz kolejny mile zaskoczenie. Książka ma wartką akcję, nie ma rozwleczonej fabuły. Postacie i wątki nie rozmnażają się w postępie geometrycznym, co pozwala skupić się na głównym bohaterze. Poza tym dla znających miasto, jest to świetna książka, gdyż wyobraźnia pozwala pracować na maksymalnych obrotach w połączeniu ze znajomością miasta. Polecam serdecznie wszystkim fanom Tomka, Pana Samochodzika i każdemu, kto lubi dobra książkę. Nie mogę się doczekać części trzeciej. Dobrze, że już niedługo premiera.

letka82 | 2017-05-24
Przeczytana: 19 maja 2017

Przemek Corso - młody zabawny człowiek wielu talentów. Mieszkaniec Legnicy i to tu osadzona jest fabuła II tomu przygód Karcza.
No właśnie - Karcz, któż to jest? Wg mnie hybryda Pana Samochodzika i Indiany Jonesa. A nie, przepraszam, to nauczyciel legnickiego gimnazjum, który wylądował w tym mieście "za karę". Po tarapatach w jakie wpadł w Egipcie siostra, znana dziennikarka telewizyjna, znalazła mu pracę na rok.

Na drugą część przygód Karcza czekałam półtora roku i się doczekałam. I się nie zawiodłam :) Jak zwykle pełna dynamizmu, pełna zaskoczeń, pełna humoru specyficznego dla Przemka. Przemek jest m.in. konferansjerem i kto odwiedza legnickie wydarzenia kulturalne wie, jak potrafi rozbawić tłum.

Mieszkam w Legnicy 15 lat i dzięki książkom Przemka odkrywam nowe miejsca o których słyszałam, ale nie miałam okazji odwiedzić. Może miasto kiedyś zorganizuje spacer "Śladami Karcza"?
Akcja "Miasta złodziei" dzieje się głównie w starym szpitalu popradzieckim. Polecam zajrzeć do...

bronzowy | 2017-04-11

Nawet ujdzie ale co to jest pałka polaryzacyjna ? Może miała być pałka teleskopowa ?

Koralina | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017