Medycyna chińska

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320026792
zdrowie, medycyna

Celem Tradycyjnej Chińskiej Medycyny (TCM) jest przywrócenie harmonii ciała i umysłu przez zrównoważenie Yin i Yang oraz energii życiowej Qi, która płynie przez ciało czternastoma meridianami. Chińscy lekarze wierzą, że można udoskonalić przypływ QI, zwiększyć odporność organizmu, wzmóc siły witalne i przedłużyć życie. Napisane prostym językiem kompendium medycyny naturalnej dla całej rodziny. Książka zawiera fachowe porady, jak leczyć różne choroby i dolegliwości naturalnymi metodami. Treść publikacji jest bogato ilustrowana fotografiami i odpowiednio dobranymi rycinami instruktażowymi.

WisemantheWise | 2017-03-15
Przeczytana: 13 marca 2017

Przez problemy zdrowotne i małą skuteczność medycyny konwencjonalnej zainteresowałem się mocno medycyną chińską i jej sposobami radzenia sobie z chorobami. Książka dr'a Duo Gao szczegółowo opisuje metody ratowania zdrowia stosowane w krajach Azji. We wstępie przedstawiona jest długa i bogata historia medycyny chińskiej, natomiast kolejne rozdziały przybliżają konkretne metody, jakich używają lekarze azjatyccy. A stosują oni przede wszystkim ziołolecznictwo, akupresurę, akupunkturę oraz ćwiczenia oddechowe. Mamy też wymienione szczególnie dobre dla zdrowia produkty żywnościowe, które poprawiają jakość życia codziennego. Książka więc bardzo pomocna, przeznaczona dla wszystkich którym zależy na swoim zdrowiu i dobrej kondycji.

GaoXin | 2016-10-16
polaris | 2015-04-25