Językowe wygibasy.

Okładka książki Językowe wygibasy. Anna Paszkiewicz
Okładka książki Językowe wygibasy.
Anna Paszkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2016-01-01
2016-01-01

@mamcia_tomusio_lilusiowa
To książka w twardej oprawie w której znajdziemy, aż 60 wierszyków logopedycznych. Podczas czytania i prób recytowania ich jest mnóstwo radości, bo przyznam szczerze, że nawet dorosłemu łatwo się przy nich pomylić.

Dla nas ta książka jest dodatkowym ćwiczeniem w ramach naszej logopedycznej walki z seplenieniem międzyzębowym.

Podoba mi się, że w każdym wierszu zaznaczona jest głoska którą mamy ćwiczyć, dzięki temu zwracamy na nią większą uwagę i skupiamy się na jak najlepszej wymowie.

Książka jest również polecana przez dyplomawanego logopedę. Jeśli lubicie wyzwania lub korzystacie z Waszymi dziećmi z pomocy logopedy, to dodatkowo sięgnijcie po tę książkę w ramach rozrywki i urozmaiconego ćwiczenia z Waszą pociechą.

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Podoba mi się, że...

„Językowe wygibasy” jest to wyjątkowa książka dla wszystkich dzieci. Zabawne rymowanki zachęca milusińskich do wymowy najtrudniejszych połączeń głosowych występujących w języku polskim i sprawi zdecydowanie wiele radości nie tylko dzieciom.
Wyjątkowe i zabawne wierszyki z łatwością zachęciły moją Polę do wspólnego czytania i wymowy trudnych słów, z którymi wcześniej miała problemy.
Cudowne ilustracje, zabawne rysunki z pewnością spodobają się waszym dzieciom. Oprócz tego jakość wykonania na wysokim poziomie, twarda oprawa, cudowna szata graficzna i świetna cena dla każdego.

[MATERIAŁ REKLAMOWY @wydawnictwosbm ]

@angie.and.boys

Entliczek pentliczek, chrząszcz brzmi w trzcinie kto tego nie zna. Raczej każdy zna kilka łamaczy języków :)

Dzisiaj mamy dla Was „Językowe Wygibasy” @wydawnictwosbm przedstawia książeczkę i wierszyki, na którym nawet i ja poleglam. Rymowane wierszyki dostarczyły nam wiele zabawy, a także sprawiły, ze niektóre wyrazy Igor wyćwiczył. Nigdy nie miał problemów z wymowa, jak na 5 latka mówi wyraźnie i poprawnie, czasami jednak zbyt szybko.
Książeczka pomogła nam przećwiczyć język, sprawiła ze ćwiczenia logopoedyczne stały się przyjemniejsze.

Plus za to, ze wierszyki są krótkie i można czytać je po kilka, by nie zrazić dziecka które ma powtarzać :) do tego oprócz rymowanek teksty, podziału na odpowiednie litery i zgłoski u nas kluczem są ilustracje. Jednak oczy robią swoje i jak przyciąga wzrok to i dzieciaki chętniej siadają do książek, tak tez jest w przypadku Językowych wygibasów :)

Zachęcamy dla wszystkich dzieci które maja problemy z wymowa, ale również dla tych którzy po prostu chcą szlifować język swojej pociechy :)

Polecamy !

#językowewygibasy #wierszykidladzieci #wydawnictwosbm #zaczytanablondynka #recenzjaksiazki #ksiazkowainspiracja #ksiazkidladzieci #dladzieci #rekomendacja #rekomendacjaksiązki #bookstagram #kidstagram #kidsstyles #boyfashion

•weekend •nauka •rozwój •wspieracie •język •akrobacje

[MATERIAŁ REKLAMOWY @wydawnictwosbm ]

@angie.and.boys

Dla mnie jako logopedy to jedna z najlepszych książek do utrwalania prawidłowej wymowy u dzieci. Wierszyki są krótkie, wesołe i mają logiczny sens (co nie zawsze można powiedzieć o wierszach logopedycznych ;-)) Bardzo dobra pozycja książkowa dla dzieci. Pięknie i kolorowo zilustrowana. Must have dla każdego logopedy. Polecam!

Autorka tej książki jest logopedką, pedagożką specjalną i dyplomowaną terapeutką pedagogiczną, czyli osobą na wskroś przygotowaną do kształtowania młodego człowieka.
Napisała książkę, która zawiera wiersze naszpikowane ortografią, wiersze tak ciekawe, zabawne i pomysłowe, że chylę czoła. Wygibasy najwyższej próby i talentu a przy tym z misją.
Pełno jest w wierszach pułapek ortograficznych, ale także humoru.

Całość okraszona została świetnymi ilustracjami, miłym w dotyku papierem i kolorami. Błędy zostały wytłuszczone czerwoną czcionką, zaś w każdym górnym rogu zapisano literę lub literki,o których w wierszu mowa.
Gorąco polecam

Pełno jest w wierszach...

• Literatura dziecięca
  • Literatura dziecięca
  • Czytane dziecku
  • Artur

Dodaj cytat z książki Językowe wygibasy.