Zgłosuj na książki roku 2017
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Der Kampfwagenkrieg
historyczna

Z PHW 1/2013: Wojna pancerna Ludwika von Eimannsbergera była w okresie międzywojennym jedną z najważniejszych i najbardziej znanych prac teoretycznych dotyczących wykorzystania broni pancernej, stawianą w jednym rzędzie z pracami Fullera, Liddel Harta i Guderiana. Omawia ona wykorzystanie czołgów w czasie I wojny światowej, ich późniejszy rozwój oraz, przewidywane przez autora, możliwości ich...

Z PHW 1/2013:
Wojna pancerna Ludwika von Eimannsbergera była w okresie międzywojennym jedną z najważniejszych i najbardziej znanych prac teoretycznych dotyczących wykorzystania broni pancernej, stawianą w jednym rzędzie z pracami Fullera, Liddel Harta i Guderiana. Omawia ona wykorzystanie czołgów w czasie I wojny światowej, ich późniejszy rozwój oraz, przewidywane przez autora, możliwości ich wykorzystania bojowego w przyszłości. Obecne polskie wydanie Wojny pancernej jest przedrukiem tłumaczenia z 1937 roku. Co godne uwagi, przygotowujący je wówczas tłumacze otrzymali od autora uzupełnienia i poprawki aktualizujące jej zawartość względem niemieckiego oryginału.

źródło opisu: http://napoleonv.pl/opis/3419053/wojna-pancerna.html

źródło okładki: http://img.bazarek.pl/97585/8358/3419053/17469135064fe8b94f20890.jpg

Marcin Kowalczyk | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Książka napisana po zakończeniu I wojny światowej, gdzie swój debiut miały czołgi, maszyny które odmieniły oblicza przyszłych konfliktów.
Na razie mamy do czynienia z nowością. Generałowie nie za bardzo wiedzą jak z niej korzystać. Po pierwszym etapie, gdy mija zaskoczenie, niewłaściwe użyte zaczynają ponosić straty.
W związku z pojawieniem się nowego czynnika w walce, trzeba na nowo przeredagować podręczniki. Tą próbę podejmuje ta książka.
Nie jest lekturą łatwą, ani przystępną. Adresowana do osób głęboko siedzących w temacie. Nafaszerowana technikaliami i skrótami myślowymi. Analizująca taktyczne założenia i rzeczywisty przebieg bitwy. Czasami miałem jej serdecznie dość.
Dlaczego przeczytałem do końca?
Po pierwsze chciałem się przekonać z czego czerpał autor "Achtung – Panzer!".
Publikacja twórcy niemieckiej potęgi pancernej Heinza Guderiana odwoływała się do tego źródła.
Po drugie ciekawiło mnie jak kształtowały się teorie użycia czołgów w walce.
W pełni zaspokojono mą...

książek: 20595
Bogusław | 2017-04-25