Zgłosuj na książki roku 2017

Rozliczanie przeszłości. Relacje polsko-żydowskie w tekstach kultury XX i XXI wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku

Książka pod redakcją Tadeusza Sucharskiego i Marty Murawskiej składa się z 21 tekstów, głównie młodych badaczy. Bardzo ważny to tom, kolejny etap w badaniach nad relacjami polsko-żydowskimi. Nie tylko młodość rozlicza się z przeszłością, ale, co najważniejsze, podjęte zostały różnorodne tematy ważne nie tylko dla polskiej nauki, ale i dla szeroko rozumianego społeczeństwa. (z recenzji dra...

(z recenzji dra hab,, prof. UG Dariusza Konrada Sikorskiego)

źródło opisu: www.wydawnictwo.apsl.edu.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo.apsl.edu.pl