8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czasopisma
electric_cat

Chciałbym w tym miejscu podziękować osobie, której pomocy przy tworzeniu, właściwie współtworzenia Szortalu Na Wynos oraz wszystkich dotychczasowych odsłon Wydania Specjalnego, w żaden sposób nie dałoby się wycenić. Milena Zaremba nie tylko koordynowała dział graficzny, ale sama również wzbogacała nasze pisma o własne ilustracje oraz grafiki, zarówno te, które można było podziwiać wewnątrz,...

współtworzenia Szortalu Na Wynos oraz wszystkich dotychczasowych odsłon Wydania
grafiki, zarówno te, które można było podziwiać wewnątrz, jak i na okładkach. Dziękuję,
Mileno, bez Ciebie byłby one, te pisma, o niebo biedniejsze a z pewnością brzydsze. Mam
nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Twoje nazwisko znów będzie mogło pojawić się
w obu stopkach redakcyjnych.
W aktualnym numerze dziesięciu autorów przedstawi jedenaście opowiadań. Przekrój
gatunkowy, ale także rozmiar utworów usatysfakcjonuje każdy gust. Przeczytamy, między
innymi, teksty Anny Klejzerowicz, której najbliższa powieść, p.t. „Królowa śniegu”,
przy współudziale wydawnictwa Filia, będzie miała premierę już w lutym. Przeczytamy
również szort Michała Cholewy – nie jest chyba tajemnicą, iż przed dwoma laty powieścią
„Forta” Michał zdobył tzw. Nagrodę Zajdla, w pełnym brzmieniu: Nagrodę Fandomu Polskiego
im. Janusza A. Zajdla, czyli najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie literackie
w dziedzinie fantastyki.
Przenieśliśmy również z działu publicystyki portalowej wszystkie cztery części rozważań
Marcina Knyszyńskiego na temat twórczości Davida Lyncha. Są warte uwagi, wzbogacą
wiedzę każdego wielbiciela dziesiątej muzy o duchowym ojcu Laury Palmer. Niebawem
ma się pojawić trzeci sezon „Miasteczka Twin Peaks”, prawdopodobnie już bez agenta FBI
Alberta Rosenfielda, choć chodziły słuchy, iż Miguel Ferrer, który zmarł niespełna dwa
tygodnie temu, zdążył nagrać swoje sceny.
Panująca za oknami zima oraz minusowe temperatury nie są w stanie zmrozić ludzkiej
wyobraźni. Można się wyzbyć obaw, iż nie będzie co czytać w styczniu i lutym. Szortal
świadkiem.
Marek „terebka” Ścieszek

źródło opisu: wstępniak do numeru specjalnego

źródło okładki: screen z pliku

• O pisaniu na chłodno
  • Twoje życie w moich rękach
  • Archiwum Stiega Larssona
  • Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy
  • Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik
  • Magia i stal
  • Miłość na walizkach
  • Kallokaina
  • Malala i jej czarodziejski ołówek
  • Ogień i krew. Część 1
  • Złamane dusze
O pisaniu na chłodno
Remigiusz Mróz

6,24 (66 ocen i opinii)
Twoje życie w moich rękach
Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin

7,42 (24 ocen i opinii)
Kallokaina
Karin Boye

8 (2 ocen i opinii)
Malala i jej czarodziejski ołówek
Malala Yousafzai

7,5 (2 ocen i opinii)
Złamane dusze
Simone St. James

7,86 (42 ocen i opinii)

Czasopismo do pobrania za darmo pod adresem:

Polecam nie tylko ze względu na koci odcisk łapy jako tłumaczki i autorki.