The Serpent King

Wydawnictwo: Crown Books for Young Readers
055352402X
angielski
DominikaH

Dill has had to wrestle with vipers his whole life at home, as the only son of a Pentecostal minister who urges him to handle poisonous rattlesnakes, and at school, where he faces down bullies who target him for his father's extreme faith and very public fall from grace. The only antidote to all this venom is his friendship with fellow outcasts Travis and Lydia. But as they are starting their...

The only antidote to all this venom is his friendship with fellow outcasts Travis and Lydia. But as they are starting their senior year, Dill feels the coils of his future tightening around him. Dill's only escapes are his music and his secret feelings for Lydia, neither of which he is brave enough to share. Graduation feels more like an ending to Dill than a beginning. But even before then, he must cope with another ending- one that will rock his life to the core.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/22752127-the-serpent-king

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/22752127-the-serpent-king

lapsus | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 maja 2017

Historia trójki przyjaciół - Dilla, Travisa i Lydii - nastoletnich odszczepieńców, żyjących na amerykańskiej prowincji. Autentyczna, szczera i wzruszająca historia dla młodych ludzi, którzy borykają się z podobnymi problemami - brakiem akceptacji i niezrozumieniem. Powieść uniwersalna w swojej wymowie, od której nie sposób się oderwać. Dla młodzieży i nie tylko. Myślę, że nie ma zbyt wiele książek, które traktują młodych czytelników serio, a nie jak target, a ta właśnie taka jest.

Kominek | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Od czasu Morza spokoju nie było nic równie emocjonalnego, choć zostało mi jeszcze około 100 stron do końca.

Wczoraj tymi słowami dzieliłem się z pewną osobą, wczoraj też dotarłem do ostatnich stron tej wyjątkowej ze wszech miar opowieści o sile przyjaźni, o wzajemnych relacjach młodych ludzi, która poruszyła mnie bardziej, niż mógłbym zdawać sobie z tego sprawę. Wczoraj również długo nie mogłem zasnąć, gdyż nadmiar emocji był jak wzburzony ocean, który po gwałtownym sztormie dłuższej potrzebuje chwili, aby uspokoić swe wody.

Nie tak dawno zapomniana przez Boga i ludzi malutka osada na odległej Alasce, dziś Forrestville w stanie Tennessee, który nie zapisał się pozytywnie w historii młodego amerykańskiego narodu. To właśnie tu mniej lub bardziej udany żywot splata losy trójki przyjaciół - Lydia, Dill i Travis. W swej inności, w określonym spojrzeniu na otaczający ich świat odnajdują wspólną pasję przeżywania prostych chwil w życiu dzięki wsparciu i wzajemnej motywacji.

CDN

Matylda Saresta | 2017-04-17

Prosta historia. Bardzo dobrze napisana, samo życie, ujmująca. Polecam:)

czarnatulipanna | 2017-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2017

W pięknej, imitującej skórę węża okładce skrywa się opowieść o trójce młodych ludzi, którzy borykają się z problemami typowymi dla współczesnych nastolatków. Bo tak, każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu jest lub był brzydkim, pryszczatym nastolatkiem. Każdy potrzebował akceptacji. Każdy potrzebował wsparcia rodziny w realizacji swoich marzeń. Nie z każdym jednak los obszedł się tak samo.

"Król węży" to dobra pozycja dla młodych ludzi, którzy mogą z niej wynieść kilka wartościowych rzeczy...

Cała recenzja dostępna na: https://czarnatulipanna.wordpress.com/2017/06/01/krol-wezy/

Na półkach: Przeczytane, Jaguar

Powiem Wam, że czytałam tę książkę sporo czasu, chociaż to nie dlatego, że była jakaś nudna. Może nie była też specjalnie porywająca, ale to książka obyczajowa. Powoli, bez pośpiechu opowiadała historię głównych bohaterów. Jednak ja raczej średnio przepadam za książkami obyczajowymi. Jestem typową fanką romansów czyli wielkie porywy serca, miłość na zabój, jakieś intrygi, nieporozumienia, zerwania i wspaniałe powroty. To moje książkowe klimaty. Lubię też od czasu do czasu poczytać jakiś kryminał, albo nawet i horror, ale za książki obyczajowe łapię raczej rzadko. Dlaczego? Sama nie wiem, naprawdę nie ma chyba jakiegoś konkretnego powodu, tym bardziej, że jak już się wczytam i mnie wciągnie to jestem ogromnie ciekawa co będzie dalej. Sami na pewno wiecie jak to jest ;) W tym przypadku było tak samo. Jakąś 1/3 tej książki trochę męczyłam, nie bardzo miałam czas, podczytywałam dosłownie po kilka stron, ale później kiedy poznałam już lepiej bohaterów i ich historię bardziej mnie to...

Wydawnictwo Jaguar zachwyca ostatnio pięknymi okładkami swoich książek. To właśnie okładka przyciągnęła moją uwagę do «Króla węży», ale także hasło nad tytułem: “Brutalnie szczera opowieść o nastolatkach i przyjaźni, która pozwala przetrwać.” Po niezliczonej ilości słodkich młodzieżowych romansów przyszedł czas na coś bardziej życiowego.

Przy pisaniu tej recenzji zorientowałam się, że to chyba pierwsza młodzieżówka pióra mężczyzny, którą czytałam. Ten gatunek zdecydowanie należy do kobiet i romantycznych opowieści z przeszkodami w tle. A co wyjdzie, gdy za historię o życiu grupy nastolatków z Południa weźmie się facet? Czy możemy zapomnieć o bajkowym romansie? I tak, i nie.

«Król węży» jest bardziej życiowy i, dokładnie tak jak głosi przytoczone już hasło na okładce, brutalnie szczery. Dill, Lydia i Travis żyją w południowym miasteczku, które swoją nazwę zawdzięcza jednemu z najbardziej znanych amerykańskich rasistów. Nie pasują do swoich rówieśników, przez co są wyśmiewani i...

Mateusz Frąckowiak | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Bardzo wartościowa książka, opowiadająca o przyjaźni młodych ludzi w trudnym otoczeniu. Napisana ciekawie i bezpretensjonalnie. Wzruszyłem się wielokrotnie. Warta przeczytania. Naprawdę.

Emma | 2017-06-22

Niesamowita opowieść, niezwykle realistyczna i życiowa, zupełnie inna. Opisuje życie takie jakie jest bez koloryzowania i dramatyzowania. Piękna, wzruszająca, dająca do myślenia.

Cantata | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Jestem dość zaskoczona wysokimi notami dla tej powieści. Ponad 7 gwiazdek na lubimyczytac.pl , ponad 4 (na 5) na goodreads.com. Spotkałam się z tylko jedną niezbyt pozytywną recenzją tej książki. I teraz jestem w kropce. Nie powinnam byłą sięgać po tę lekturę ponieważ ewidentnie nie jestem targetem tego gatunku. Ta recenzja również nie powinna powstać ponieważ patrzę z punktu widzenia dorosłego czytelnika a nie wkraczającego w dorosły świat młodego człowieka. Dlatego
spróbuję improwizować i cofnąć się w czasie, do okresu kiedy sama miałam 18 lat. Skonfrontuję moje obecne ja z ja sprzed 16 lat .Zobaczymy co z tego wyjdzie, zapraszam.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2017/05/krol-wezy-jeff-zentner.html

Agnieszka | 2017-05-19
Patronaty tygodnia

Nowe książki Stephenie Meyer, Jona Ronsona, Jodi Picoult i Petera Jamesa. Historia Jasona Padgetta, którego mózg głęboko i trwale się zmienił po brutalnej napaści, ujawniając ukryte talenty. To tylko niektóre z nowości wydawniczych, które ukażą się w najbliższych kwietniowych dniach. Przedstawiamy ich krótki przegląd i polecamy wszystkie tytuły!