The Serpent King

Wydawnictwo: Crown Books for Young Readers
055352402X
angielski
DominikaH

Dill has had to wrestle with vipers his whole life at home, as the only son of a Pentecostal minister who urges him to handle poisonous rattlesnakes, and at school, where he faces down bullies who target him for his father's extreme faith and very public fall from grace. The only antidote to all this venom is his friendship with fellow outcasts Travis and Lydia. But as they are starting their...

The only antidote to all this venom is his friendship with fellow outcasts Travis and Lydia. But as they are starting their senior year, Dill feels the coils of his future tightening around him. Dill's only escapes are his music and his secret feelings for Lydia, neither of which he is brave enough to share. Graduation feels more like an ending to Dill than a beginning. But even before then, he must cope with another ending- one that will rock his life to the core.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/22752127-the-serpent-king

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/22752127-the-serpent-king

Magda | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Główni bohaterowie książki to Dill, Lydia i Travis - uczniowie ostatniej klasy liceum. Mieszkają w małej miejscowości na południu Stanów Zjednoczonych. Dill jest uzdolniony muzycznie i choć wydaje nam się że taka osoba powinna być popularna w szkole, tym razem jesteśmy w błędzie. Ojciec chłopaka był pastorem, został skazany za posiadanie materiałów, które można nazwać pedofilskimi. Chłopak jest wytykany palcami, ponieważ miasteczko nie potrafi wybaczyć mu grzechów ojca. Lydia jest blogerką modową, poza tym ma wyluzowanych i tolerancyjnych rodziców. Można by rzec “żyć nie umierać”. Zacofane miasteczko nie rozumie jej pasji, dla nich dziewczyna jest marginesem społecznym. Travis ma kochającą mamę, ale poza nią ma także brutalnego ojca. Chłopak zawsze chciał być pisarzem, ale jego ojciec uważa, że to nie jest praca dla mężczyzny. Dodatkowo nad jego rodziną wisi tragedia z przeszłości. Tę trójkę poza przyjaźnią łączy potrzeba akceptacji.

Uwielbiam kiedy książka pisana jest z kilku...

lapsus | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 maja 2017

Historia trójki przyjaciół - Dilla, Travisa i Lydii - nastoletnich odszczepieńców, żyjących na amerykańskiej prowincji. Autentyczna, szczera i wzruszająca historia dla młodych ludzi, którzy borykają się z podobnymi problemami - brakiem akceptacji i niezrozumieniem. Powieść uniwersalna w swojej wymowie, od której nie sposób się oderwać. Dla młodzieży i nie tylko. Myślę, że nie ma zbyt wiele książek, które traktują młodych czytelników serio, a nie jak target, a ta właśnie taka jest.

Monika | 2018-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Powieść Zentnera to powieść o życiu. Brutalności losu. Nadziejach. Szansach. Marzeniach – ich spełnianiu i niemożliwości ich ziszczenia. Książka bez żadnych ugładzeń stanowi jakże prawdziwy obraz codzienności zapomnianego amerykańskiego miasteczka. Tutaj nie spotkacie sław czy gwiazd kina przechadzających się w blasku jupiterów. Tu nie ziszcza się słynny amerykański sen. Za to mieszkańcy tej małej mieściny są tak podobni do nas. Mierzą się z tym co przynosi im codzienność. A nie jest ona łatwa. Szczególnie gdy twój ojciec stał się znany dzięki temu, że wcześniej poskramiał węże, ale nie potrafił poskromić swych żądz i oskarżony o pedofilię siedzi w więzieniu. To tata Dilla. Dill musi unieść ten ciężar odrzucenia przez kolegów i oskarżeń ze strony matki…Lub gdy twój ojciec pije i jest brutalnym sukinkotem, który znęca się nad żoną i bije swoje dziecko, a pocieszenie po stracie starszego syna znajduje tylko w kieliszku. To tata Travisa. Travis też jest odludkiem nie z własnego...

Cirya | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

jedna z lepszych młodzieżowych książek jakie miałam okazję czytać!
świetna, szczera, brutalna, bardziej autentyczna od innych tego typu książek i bardzo poruszająca historia trójki "nietypowych" przyjaciół
zainteresowała mnie okładka, a środek przeszedł moje oczekiwania...
super :)

Kominek | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od czasu Morza spokoju nie było nic równie emocjonalnego, choć zostało mi jeszcze około 100 stron do końca.

Wczoraj tymi słowami dzieliłem się z pewną osobą, wczoraj też dotarłem do ostatnich stron tej wyjątkowej ze wszech miar opowieści o sile przyjaźni, o wzajemnych relacjach młodych ludzi, która poruszyła mnie bardziej, niż mógłbym zdawać sobie z tego sprawę. Wczoraj również długo nie mogłem zasnąć, gdyż nadmiar emocji był jak wzburzony ocean, który po gwałtownym sztormie dłuższej potrzebuje chwili, aby uspokoić swe wody.

Nie tak dawno zapomniana przez Boga i ludzi malutka osada na odległej Alasce, dziś Forrestville w stanie Tennessee, który nie zapisał się pozytywnie w historii młodego amerykańskiego narodu. To właśnie tu mniej lub bardziej udany żywot splata losy trójki przyjaciół - Lydia, Dill i Travis. W swej inności, w określonym spojrzeniu na otaczający ich świat odnajdują wspólną pasję przeżywania prostych chwil w życiu dzięki wsparciu i wzajemnej...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ilość stron: 352
To druga książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na stronie wydawnictwa oraz to, że podobała mi się pierwsza „Goodbye days”.
Głównymi bohaterami powieści„Król węży” są przyjaciele z liceum. Chodzą do ostatniej klasy. Wybierają sobie kierunki studiów i nie tylko.
Travis – pracuje w składzie drewna. Chciał być pisarzem. Niestety potem wydarzyła się tragedia.
Dill – pracuje w sklepie. Ma talent muzyczny, wygrał szkolny konkurs. Gra na gitarze, pisze piosenki. Czy pójdzie na studia? Przeczytacie sami.
Lydia – prowadzi popularnego bloga o modzie. Ma wiele planów związanych z tą dziedziną i stroną.
Dzieło składa się z 53 rozdziałów. Są one krótsze lub dłuższe. Napisane z punktu widzenia każdej z postaci. Każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek. Zadowoleni będą fani dobrych, psychologicznych książek.

Ciekawe cytaty jakie znalazłam w treści:

„Żyjemy w serii chwil, pór roku i wspomnień naszych zmysłów, rozciągniętych od jednego...

Matylda Saresta | 2017-04-17

Prosta historia. Bardzo dobrze napisana, samo życie, ujmująca. Polecam:)

książek: 1955
Tinkerbelle | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Nie spodziewałam się, że powieść tak bardzo mi się spodoba. Bardzo mnie poruszyła. Jak się nad tym zastanowić, to sam pomysł jest banalny. Trójka przyjaciół, outsiderów, odstających od małomiasteczkowej masy nastolatków.
Piękna opowieść o przyjaźni i niełatwym dorastaniu.

niepoczytalna com | 2017-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2017

W pięknej, imitującej skórę węża okładce skrywa się opowieść o trójce młodych ludzi, którzy borykają się z problemami typowymi dla współczesnych nastolatków. Bo tak, każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu jest lub był brzydkim, pryszczatym nastolatkiem. Każdy potrzebował akceptacji. Każdy potrzebował wsparcia rodziny w realizacji swoich marzeń. Nie z każdym jednak los obszedł się tak samo.

"Król węży" to dobra pozycja dla młodych ludzi, którzy mogą z niej wynieść kilka wartościowych rzeczy...

Cała recenzja dostępna na: https://czarnatulipanna.wordpress.com/2017/06/01/krol-wezy/

złotówka | 2018-04-07

,,A potem poszli pod Kolumnę i spędzili razem jeszcze kilka milczących minut. Słuchali, jak płynie rzeka, drążąc powierzchnię Ziemi, tak jak ludzie drążą ślady w swoich sercach."

Raz na jakiś czas przytrafiają mi się książki, których w żaden sposób nie jestem w stanie pojąć, w których mogę się przejrzeć jak w lustrze, którym mogę bezgranicznie zaufać. ,,Król Węży" jest jedną z nich.

Powieść opowiada o trójce przyjaciół, na pozór zwyczajnej grupce ludzi, którzy wychowują się w zapyziałej mieścinie, pośród zupełnie przeciętnych ludzi. Wydawać by się mogło, że jedyne, co mogą w takiej sytuacji zrobić, to zaczekać na lepszy moment; wpuścić do serca światło przyszłości i nie wypuszczać dotąd, aż nadarzy się okazja, aby najzwyczajniej w świecie uciec w większe, być może lepsze życie. Tak też myślą o sobie Travis, Lydia oraz Dill; jako o przyszłych uciekinierach, którym przyszłość oferuje mnóstwo dróg. Jednakże, jak pokazuje Jeff Zentner, nie wszystko zawsze układa się tak, jak tego...

Patronaty tygodnia

Nowe książki Stephenie Meyer, Jona Ronsona, Jodi Picoult i Petera Jamesa. Historia Jasona Padgetta, którego mózg głęboko i trwale się zmienił po brutalnej napaści, ujawniając ukryte talenty. To tylko niektóre z nowości wydawniczych, które ukażą się w najbliższych kwietniowych dniach. Przedstawiamy ich krótki przegląd i polecamy wszystkie tytuły!