Najpiękniejsze baśnie polskie

Okładka książki Najpiękniejsze baśnie polskie Edmund Jezierski, Józef Ignacy Kraszewski, Bolesław Prus, Lucjan Hipolit Siemieński, Kazimierz Władysław Wójcicki, Roman Zmorski
Okładka książki Najpiękniejsze baśnie polskie
Edmund JezierskiJózef Ignacy Kraszewski Wydawnictwo: Greg bajki
bajki
Najpiękniejsze baśnie polskie
Greg
2017-01-01
2017-01-01

Książka z wybranymi polskimi baśniami, przechodzącymi z pokolenia na pokolenie.
Twarda oprawa. Kredowy papier. Czcionka wyraźna. Piękne ilustracje całostronicowe. Tekst jest oddzielony od ilustracji, na jasnym tle, dzięki temu ilustracja nie wchodzi w paradę czytaniu bajek.

Baśnie stanowią naszą rodzimą kulturę. Uczą o walce dobra ze złem. Czasami są tragiczne i pełne dramaturgii. Zależy wszystko jak dziecko do nich podchodzi. W końcu to są tylko bajki, a prawdziwe straszne historie to się spotyka nie w książce , tylko na co dzień.

Możemy zapoznać się z takimi oto baśniami:
Kazimierz Władysław Wójcicki: Szklana góra, Waligóra i Wyrwidąb
Edmund Jezierski: Śpiący rycerze
Józef Ignacy Kraszewski: Kwiat paproci
Bolesław Prus: O uśpionej pannie i zaklętych skarbach na dnie potoku
Roman Zmorski: Sobotnia Góra
Lucjan Siemieński: Królowa Bałtyku

Piękne baśnie ponadczasowe, moje dzieci wcale się nie boją, gdyż rozumieją , że to tylko baśnie. Są zachwycone pięknymi ilustracjami.

Polecam!

Książka z wybranymi polskimi baśniami, przechodzącymi z pokolenia na pokolenie.

Nie jest to książka, którą można przeczytać dzieciom przed snem. Bajki są smutne, czasem wręcz makabryczne (kobieta z igłą w głowie, która będzie cierpieć do końca życia). Zdecydowanie nie jest to pozycja, która wprowadza w magiczny, bajkowy świat. Raczej ukazuje, że życie nie jest proste i wszyscy prędzej czy później będziemy cierpieć. Zdecydowanie odradzam.

• Dziecięce
  • Biblioteka Antosi
  • Lubię
  • Przydatne
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Najpiękniejsze baśnie polskie