czasopisma

• Miłość
  • Świąteczne marzenie
  • Marilyn na Manhattanie. Najradośniejszy rok życia
  • Córka
  • Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Wszyscy powinniśmy być feministami

7,61 (62 ocen i opinii)
Głęboka Próżnia
Alexandra Duncan

7,44 (9 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

8,4 (20 ocen i opinii)
Córka
Elena Ferrante

7,31 (64 ocen i opinii)
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Joanne Kathleen Rowling

6,28 (25 ocen i opinii)
Tomasz Krzywik | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Zasadniczym problemem magazynu „Histeria” jest to, że cierpi na niedobór recenzji. Z tego co się orientuję – a śmiem twierdzić, że w polskim horrorze orientuję się dość dobrze – „Histeria” cieszy się naprawdę niezłą renomą. Darmowy e-zin ukazuje się regularnie, regularnie też organizuje konkursy literackie, właściwie wydawać by się mogło, że premiera kolejnych numerów powinna spotykać się ze zdecydowanie większym rozgłosem. Tymczasem z jakiegoś powodu każdy kolejny numer przechodzi w Sieci właściwie bez echa. Nie dlatego, że „Histeria” ma niski poziom, broń Boże! Wręcz przeciwnie: każdy kolejny numer to coraz wyższy poziom, coraz lepsze opowiadania. Osobiście bardziej dopatrywałbym się problemu w wciąż dość sporej nieufności Polaków do e-booków oraz do darmowych publikacji. Tutaj niestety selfy i inne vanity zrobiły swoje.

Ale! Zapędzam się w niewłaściwe strony, bo ta recenzja, czy raczej opinia (recenzji nijak pisać nie umiem) nie ma wyrażać zdania na temat czytelnictwa w...

Mecha_Kulturacja | 2017-02-07

W styczniu światło dzienne ujrzał pierwszy w tym roku numer internetowego magazynu Histeria poświęconego szeroko pojętej grozie. Numer 18 (podobnie jak poprzednie edycje) można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej wydawnictwa. Tematem przewodnim numeru jest twórczość George'a Orwella, do której nawiązywali m.in. uczestnicy organizowanego przez Histerię konkursu.

Gościem specjalnym tego numeru jest Piotr Kulpa, autor cenionego cyklu grozy - Pan na Wsiołach oraz zapowiadanego na 2017 rok horroru T.T.. W Histerii pisarz prezentuje opowiadanie pt. Teoria Rzeczy: Czarny Las. Bohaterką tekstu jest Jowita, którą poznajemy w dramatycznym momencie wypadku samochodowego. Dziewczyna przymusowo zatrzymuje się na noc w lesie opodal tajemniczego baru na odludziu - Czarny Las. Noc przynosi jej traumatyczne wspomnienia z ojcem, który odebrał sobie życie. Jednak to nie demony przeszłości będą jej wrogiem. Czarny Las to klimatyczne opowiadanie z zaskakującym finałem.

Ponadto w numerze znalazło...

Via | 2017-02-24
Przeczytana: 19 lutego 2017

Jest tu moje opowiadanie i jestem z tego bardzo dumna :) Pozostałe też są fajne i ciekawe (no z wyjątkami - przepraszam autorów, po prostu nie mój gust).
Więcej (i zapraszam do komentowania ;) )

zrywoslaw | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017