NAJLEPSZE KRZEWY OWOCOWE

Wydawnictwo: Działkowiec
działka, krzewy, owocowe, uprawa,
poradniki
Siuks

Oprócz najczęściej uprawianych gatunków porzeczek, malin, agrestu, w ogrodach przydomowych i na działkach można uprawiać wiele innych, równie cennych, ciekawych krzewów, krzewinek, pnączy i bylin dających jadalne owoce. W książce tej uwzględniono 21 gatunków. Wśród nich są zarówno rośliny popularne, jak i mniej znane, ale godne uwagi. Smaczne owoce to nie jedyna ich zaleta. Można je wykorzystać na żywopłoty, jako osłony altan lub akcenty architektoniczne wśród innych roślin. Wiele krzewów charakteryzuje się pięknym ulistnieniem, są też ciekawe pnącza, a także rośliny zimozielone. Odpowiednio prowadzone, zawsze dostarczą nam wartościowych owoców do bezpośredniego spożycia i na przetwory domowe.

źródło opisu: Działkowiec

źródło okładki: zdjęcie autorskie